SuperSport HNL: Slaven Belupo osvojio bod u Velikoj Gorici

Nogometaši Slavena Belupa u subotu su gostovali u Velikoj Gorici u utakmici 33. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige.

Nije to bila predstava za nogometne sladokusce, pa nije ni čudno da se mreže nisu tresle. Svakome je pripao po bod, završilo je 0:0.

Slaven je i dalje sedmi s 41 bodom, dok je domaćin osvojio važan bod u borbi za opstanak i pobjegao posljednjeplasiranom Šibeniku na +2.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo previše uzbuđenja, isto tako ni prilika. Slaven u opreznijoj varijanti, Gorica konkretnija, s dvije opasne situacije.

U prvoj je u 16. minuti tukao Fruk, no Čović je dobrom intervencijom izbacio loptu ispod grede u korner.

U 1. minuti sudačke nadoknade Fućak je ubacio s lijeve strane, a Bralić tukao glavom, ali točno u dobro postavljenog Čovića.

Na poluvremenu je Kocijana zamijenio Krstanović koji je u 52. minuti tukao glavom nakon ubačaja Božića, lopta je otišla pokraj gola.

Ulaskom iskusnog napadača gosti su preuzeli inicijativu, no nisu uspjeli stvoriti konkretniju priliku pred domaćim vratima.

VAR je u 79. minuti pregledavao duel Boseca i Vujnovića na rubu kaznenog prostora, ali domaći ipak nisu dobili željeni penal…

U 4. minuti sudačke nadoknade Mihalić je dobro opalio sa 17 metara, no Radošević je odličnom reakcijom spasio svoju mrežu. S obzirom na prikazano, remi je najrealniji ishod.

U sljedećem kolu Slaven Belupo u petak u 18 sati u Koprivnici dočekuje Lokomotivu.

GORICA – SLAVEN BELUPO 0:0
VELIKA GORICA – Stadion HNK Gorica. Gledatelja 1000. Sudac: Dario Bel (Osijek).
GORICA: Radošević – Tomečak, Steenvoorden (od 82. Krizmanić), Bralić, Štiglec – Raspopović, Pršir – Ndockyt (od 46. Majstorović), Fruk (od 64. Vujnović), Mitrović (od 76. Kapulica) – Fućak (od 63. Matavž).
TRENER: Željko Sopić.
SLAVEN BELUPO: Čović – Božić, Kocijan (od 46. Krstanović), Soldo – Bosec, Mudražija (od 72. Mihalić), Jambor (od 83. Bašić), Mioč, Martinaga – Crnac (od 72. Perošević), Hoxha.
TRENER: Zoran Zekić.
STRIJELCI: -.

PAROVI 33. KOLA: Šibenik – Varaždin 0:2, Gorica – Slaven Belupo 0:0, Rijeka – Istra 1961 (subota, 19.10), Osijek – Dinamo (nedjelja, 17.00), Lokomotiva – Hajduk (nedjelja, 19.20).