Utorak, 30. travnja 2024.

FOTO Prva ŽNL: Miklinovec srušio Ivančane, Kalinovčani slavili i u Drnju

Ovog vikenda igraju se utakmice 18. kola u Prvoj koprivničko-križevačkoj županijskoj nogometnoj ligi. U subotu su odigrane dvije, i to jako zanimljive.

Drugoplasirani Tomislav u Drnju je ugostio ove godine neporaženi Kalinovac. Gosti su ponovno bili odlični i upisali 3:2 pobjedu. Dva pogotka za goste zabio je Goran Bošnjak, od čega jednog s 11 metara, a jednog je dodao Tomislav Ivančić. Za domaćine su strijelci bili Luis Petrić i Alen Kesteli s 11 metara.

U drugoj subotnjoj utakmici Miklinovec je bio domaćin ivanečkoj Slogi i pobijedio s 2:1. Momčad Gorana Ogrizovića povela je već na početku susreta. Stjepan Korenika pogodio je iz slobodnjaka. Za izjednačenje sredinom prvog poluvremena zabio je najbolji strijelac gostiju Karlo Pjetri. Početkom drugog poluvremena Stjepan Korenika nije iskoristio najstrožu kaznu, obranio je Antonio Vlašiček. Dinamična utakmica na kraju je završila pobjedom Miklinovca, iako su gosti imali svoje prilike za puno bolji rezultat. U samom finišu susreta, u 94. minuti, zabio je za veliko slavlje domaćina Marko Golubić.

Nogometaši Miklinovca u dobrom raspoloženju
Nogometaši Miklinovca u dobrom raspoloženju // Foto: Vladimir Rus

Koprivnički derbi igra se u nedjelju u zapadnom predgrađu podravske metropole, gdje Močile dočekuju mladu i poletnu momčad Starigrada.

Nema sumnje da će utakmica privući velik broj gledatelja na Močilsku arenu, za djecu je pripremljen i napuhanac, nadamo se da će uživati u dobrom nogometu.

Derbi kola igra se u Prugovcu, gdje će se istoimeni domaćin sastati s vodećim Graničarom. Đurđevčani ne znaju za poraz već 33 prvenstvene utakmice, a Prugovčani su nabrijani da im ‘skinu skalp’.

Osvit će do prve ovogodišnje pobjede pokušati doći u nedjelju prijepodne protiv Panonije.

Derbi začelja igra se u Novigradu Podravskom gdje Drava dočekuje Lipu, dok će se u Križevcima sastati Tomislav Radnik i Rudar iz Glogovca.

PRVA ŽNL KOPRIVNIČKO-KRIŽEVAČKA, 18. KOLO (nedjelja, 16.00):

Koprivnica: NK Miklinovec – NK Sloga 2:1
Drnje: NK Tomislav – NK Kalinovac 2:3
Đelekovec: NK Osvit – NK Panonija (nedjelja, 10.00)
Novigrad Podravski: NK Drava (NP) – NK Lipa
Prugovac: NK Prugovac – NK Graničar (Đ)
Križevci: NK Tomislav Radnik – NK Rudar (G)

MIKLINOVEC – SLOGA KOPRIVNIČKI IVANEC, Foto: Goran Čičin-Mašansker

Publika u Miklinovcu Nogometaši Miklinovca Detalj s utakmice između Miklinovca i ivanečke Sloge Publika u Miklinovcu Nogometaši Miklinovca slave pogodak Detalj s utakmice između Miklinovca i ivanečke Sloge Publika u Miklinovcu Stanko Punčec Detalj s utakmice između Miklinovca i ivanečke Sloge Nogometaši Miklinovca slave pogodak Detalj s utakmice između Miklinovca i ivanečke Sloge Detalj s utakmice između Miklinovca i ivanečke Sloge Detalj s utakmice između Miklinovca i ivanečke Sloge Detalj s utakmice između Miklinovca i ivanečke Sloge Detalj s utakmice između Miklinovca i ivanečke Sloge