Ponedjeljak, 29. travnja 2024.

[FOTO] Prva ŽNL: Močile sredile Starigrad u koprivničkom derbiju, Graničar nastavio niz u Prugovcu

U nedjelju su odigrane preostale utakmice 18. kola Prve koprivničko-križevačke županijske nogometne lige.

Derbi je odigran u Prugovcu gdje je istoimeni domaćin ugostio vodeći Graničar iz Đurđevca. Pocoki su nastavili svoj sjajan niz te su sada neporaženi već 35 prvenstvenih utakmica.

Đurđevčane je u vodstvo doveo Marko Miklaušić u 32. minuti, a konačnih 0:2 postavio je najbolji strijelac Prve ŽNL Anatoliy Snozyk u 60. minuti.

Oko 350 gledatelja došlo je u zapadno koprivničko predgrađe pogledati gradski derbi Močila i Starigrada.

Dobar nogomet igra se na Močilskoj areni, na kojoj je domaćin poveo u 45. minuti pogotkom Josipa Horvatinovića.

Početkom nastavka vratnicu je pogodio Horvatinović, nakon njega i Šantek, a isti igrači malo kasnije povisili su vodstvom Močilana na konačnih 3:0.

Ovom pobjedom Močile su preskočile Starigrad na ljestvici te su zauzele peto mjesto. Gosti su bili dobri u početku susreta, ali nisu uspjeli iskoristiti dobre prilike koje su stvorili.

Lipa je u derbiju začelja svladala Dravu u Novigradu Podravskom s 3:2, dok je Tomislav Radnik u Križevcima istim rezultatom nadvisio Rudar iz Glogovca.

Prva ŽNL: Osvit iz Đelekovca protiv Peterančana upisao prvu proljetnu pobjedu