Srijeda, 17. travnja 2024.

FOTO Pukla je petarda: Dinamo potopio Varaždin

Trener Varaždina Zoran Kastel uoči utakmice je rekao da će se nešto i njih pitati, no to se nije vidjelo na kišovitom varaždinskom stadionu

Nogometaši Varaždina doživjeli su težak poraz u 25. kolu Prve HNL. Na domaćem terenu momčad Zorana Kastela izgubila je od zagrebačkog Dinama rezultatom 5:0.

Već na poluvremenu su Modri vodili s tri pogotka razlike. Strijelci za momčad Zorana Mamića, koji je na teren poslao mješovitu momčad, bili su Atiemwen u 7. minuti, Mišić u 16. minuti i Gavranović u 24. minuti.

Trener Varaždina Zoran Kastel uoči utakmice je rekao da će se nešto i njih pitati, no to se nije vidjelo na kišovitom varaždinskom stadionu. Varaždinu je ovo bio treći poraz u nizu. Sve su glasnija nagađanja da će Kastel postati bivši.

U 70. i 78. minuti Oršić je za Dinamo postigao još dva pogotka. Varaždin prema viđenom na terenu na kraju još može biti i zadovoljan rezultatom. Modri su igrali fantastično i pravo je čudo da domaćinu nisu utrpali još koji gol. Posebno je dobar bio Lovro Majer, Dinamova ‘desetka’, koji je upisao tri asistencije, a sudjelovao je u akcijama kod svih pet golova.

Dinamo je ovom pobjedom uoči uzvratne utakmice Europske lige protiv Tottenhama na Maksimiru u četvrtak zadržao prvo mjesto u HNL-u, dok je Varaždin ostao u nezavidnoj situaciji. U donjem dijelu nakon 25. kola Slaven Belupo i Istra imaju po 23 boda (Farmaceuti imaju dvije utakmice manje), Varaždin je na devetom mjestu s 22 boda, dok je Lokomotiva posljednja s 20 bodova.

Detalj s utakmice između Varaždina i Dinama
Detalj s utakmice između Varaždina i Dinama // Foto: Marko Jurinec / Jurinec photography