Subota, 27. travnja 2024.

Po jakoj kiši i teškim terenima odigrane dvije zaostale utakmice Prve ŽNL

Inače, u subotu je održan sastanak klubova Prve ŽNL na kojem je, doznajemo, velika većina pokazala nezadovoljstvo odlukom da se utakmice igraju bez publike

Po jakoj kiši i blatnjavom terenu u nedjelju su odigrane dvije zaostale utakmice u Prvoj ŽNL koprivničko-križevačkoj.

U Sigecu je domaća Mladost ugostila Tomislav iz Svetog Ivana Žabna i odigrala 1:1. Svakoj je momčadi i igrom i rezultatom pripalo po poluvrijeme. Tomislav je poveo preko Dorijana Vrtara u 28. minuti, a Sigećani su se u nastavku vratili pogotkom Nikole Eršega u 77. minuti.

U Imbriovcu je domaći Borac pobijedio Dravu iz Novigrada Podravskog rezultatom 3:0. Na poluvremenu nije bilo golova, ali momčad Zlatka Andrašića na kraju je uvjerljivo slavila pogocima Nine Buzine s 11 metara u 74., Nikole Grabara u 82. i Denija Kovačića u 85. minuti.

Gosti su se branili cijelu utakmicu i pravo je čudo što kući nisu otišli s više golova u mreži. Drava je u teškoj poziciji što se kvalitete igračkog kadra tiče jer ih je ove zime napustilo nekoliko važnih igrača i trener Darko Napan. Doveli su, valja reći, neke zamjene, no tek treba vidjeti hoće li im biti i pojačanja.

Inače, u subotu je održan sastanak klubova Prve ŽNL na kojem je, doznajemo, velika većina pokazala nezadovoljstvo odlukom da se utakmice igraju bez publike. Svoje stavove prezentirali su Nogometnom savezu Koprivničko-križevačke županije i ostaje za vidjeti kako će se razvijati ta priča.

Prema planu, u nedjelju, 21. ožujka, igrale bi se zaostale utakmice Prve ŽNL Tomislav SIŽ – Miklinovec, Mladost Sigetec – Lipa Hlebine, Drava NP – Osvit, Bratstvo – Sloga i Prekodravac Ždala – Mladost Molve. U Drugoj ŽNL igrale bi se utakmice Rudar Glogovac – Omladinac Herešin i Prugovac – Mladost Koprivnički Bregi.

Sve županijske lige startale bi po redovnom rasporedu s natjecanjem 27./28. ožujka.