Petak, 10. svibnja 2024.

FOTO Rijeka kaznila Slavenove promašaje i nastavila utrku za titulom

Nogometaši Slavena Belupa danas su gostovali kod Rijeke na Rujevici u sklopu 26. kola HT Prve lige.

Iako su prikazali dobru igru u prvih 50-ak minuta, gosti iz Koprivnice nisu uspjeli iskoristiti stvorene prilike te su u posljednjih pola sata posustali i doživjeli poraz u potpunosti koji ne odražava prikazano na terenu.

Ipak, nogomet se igra za golove, a Rijeka je skoro sve svoje opasne dolaske pred Slavenov gol uspjela materijalizirati te sad zaostaje bod za Dinamom i Osijekom. Uzbudljiva prvenstvena utrka se nastavlja…

Prvu priliku imao je Bogojević, no Labrović je obranio. Potom u 12. minuti prijeti Pavičić, ali je obranio raspoloženi Sušak. U završnici prvog poluvremena udarac Caimacova obranio je Labrović, potom je Bogojević poslao loptu malo iznad grede.

U 51. minuti tukao je Zapata, obranio je Rijekin vratar. Onda su uslijedili domaći golovi. Pavičić je u 55. minuti probio lijevu stranu i ubacio za Vučkića koji je pogodio za 1:0.

U 70. minuti nakon kornera je Gnezda Čerin asistirao Drmiću za 2:0, da bi u 78. minuti Gnezda Čerin pospremio odbijanac nakon obrane Sušaka.,

Na kraju slavlje Rijeke, dok će Slaven bodove tražiti u sljedećem kolu kad dočekuje Istru 1961.

RIJEKA – SLAVEN BELUPO 3:0 (0:0)
RIJEKA – Stadion Rujevica. Sudac: Duje Strukan (split).
RIJEKA: Labrović – Solano (od 85. Vuk), Krešić, Smolčić, Vukčević – Selahi, Pavičić, Vučkić (od 71. Abass) – Drmić (od 85. Lepinjica), Murić (od 71. Bušnja), Ampem (od 55. Gnezda Čerin). TRENER: Goran Tomić.
SLAVEN BELUPO: Sušak – Božić, Paracki, Soldo – Kvržić (od 83. Bosec), Marina (od 83. Hoxha), Caimacov, Goda – Brković (od 66. Laušić) – Bogojević (od 66. Krstanović), Zapata (od 83. Crnac). TRENER: Zoran Zekić.
STRIJELCI: 1:0 Vučkić (55), 2:0 Drmić (70), 3:0 Gnezda Čerin (79).

10. Hrv. dragovoljac 25 2 4 19 22:58 -36 10

REZULTATI 26. KOLA: Lokomotiva – Osijek 0:0, Dinamo – Šibenik 3:0, Rijeka – Slaven Belupo 3:0, Gorica – Hrvatski dragovoljac (nedjelja, 15.00), Istra 1961 – Hajduk (nedjelja, 17.05).