Srijeda, 24. travnja 2024.

FOTO Rutinska pobjeda Dinama protiv Slavena Belupa u Koprivnici

Slaven Belupo sa 17 bodova iz 14 utakmica ostao je na petom mjestu prvenstvene ljestvice, dok je Dinamo drugi s 29 bodova iz 12 utakmica

Nakon domaćeg poraza od splitskog Hajduka (2:0), nogometaši Slavena Belupa upisali su dvije uzastopne pobjede na gostovanjima. U Šibeniku su slavili s uvjerljivih 3:0 golovima Lulića, Etoundija i Knölla, a u Velikoj Gorici minimalnim rezultatom. Strijelac za sva tri boda protiv Gorice bio je Soldo.

U 14. kolu Prve HNL Slaven Belupo je u nedjelju u Koprivnici ugostio aktualnog prvaka, zagrebački Dinamo. U prvoj utakmici ovih dviju momčadi u petom kolu, igranoj na Maksimiru, rezultat je bio 3:3, a u ovoj je Dinamo rutinski pobijedio Slaven Belupo s 5:1.

Trener Farmaceuta Tomislav Stipić na teren je izveo istu momčad kao i u protekla dva gostovanja. Dakle, stavio je Filipovića na golu, Božića, Parackog i Soldu u obrani, dok su bokove zauzeli Goda i Bogojević. Trojica veznjaka bili su Lulić, Mlinar i Glavčić, dok su u napadu zaigrali Krstanović i Etoundi.

Dinamo je napravio neke izmjene u odnosu na utakmicu u Rotterdamu u kojoj je momčad Zorana Mamića pobijedila domaći Feyenoord s 2:0 i osigurala europsko proljeće u Europa ligi. Na klupi su tako završili i Petković i Kastrati.

Zagrepčani su u Koprivnicu stigli s jasnim ciljem, da osvoje sva tri boda i smanje prednost vodećeg Osijeka na samo jedan bod (imaju još i dvije utakmice manje).

Odlučno su stoga krenuli u utakmicu. Već u 4. minuti Oršić je sjajno izveo slobodnjak iskosa s gotovo 30 metara. Lopta je išla pod grede, ali ju je domaći vratar Filipović nekako izbacio u korner.

Samo minutu kasnije Dinamo je poveo, a strijelac je bio Gavranović. Nakon Majerovog kornera, Gvardiol je pucao, a odbijena se lopta sretno odbila do prog strijelca lige. Glavčić i Krstanović su ostali posljednji u obrani, zaleđa nije bilo. Gavranović nije imao problema s realizacijom iz blizine, vratar Filipović bio je nemoćan.

Zagrepčani su zagospodarili terenom, iako se u 10. minuti našao u solidnoj prilici Bogojević, no loše je pucao prema Livakoviću.

U 15. minuti Dinamo je povećao vodstvo. Strijelac je ponovno bio Gavranović. To mu je 11. gol u prvenstvu. Franjićevo dodavanje prema Ademiju bilo je sporno, baš kao i Ademijevo dodavanje za Gavranovića. Pomoćni sudac Kečkiš pokazao je zaleđe, no glavni sudac nakon konzultacija s VAR sobom priznao je pogodak.

Detalj s utakmice između Slavena Belupa i Dinama
Zanimljiv detalj s utakmice između Slavena Belupa i Dinama // Foto: Podravski list

Pred kraj prvog dijela malo je živnuo Slaven Belupo, pokušavalo se ubačajima u šesnaesterac, no Dinamova obrana otklonila je sve opasnosti. U 41. minuti dobro je iskosa s 18 metara iz slobodnjaka pucao Mlinar, ali Livaković je bio siguran i izbio je loptu. Minutu kasnije Bogojević je ubacio s desne strane, Krstanović je primio loptu, lijepo se zagradio i odložio za Lulića, no ovaj puca daleko iznad gola. Trener Stipić bacio se na koljena u čuđenju, no ubrzo je odmah zapljeskao i rekao “bravo, plavi”.

Na početku drugog poluvremena Knoll je ušao u igru protiv nevidljivog Etoundija, a u 57. Stipić je pokušao nešto napraviti i zamjenom Bogojević – Jeffren.

U 61. minuti vidjeli smo i trostruku izmjenu Dinama. Ušli su Petković, Tolić i Jakić, a izašli Gavranović, Gvardiol i Oršić. Iako je nekih prilika bilo na obje strane, dojam je da je ritam pao u odnosu na prvo poluvrijeme.

U 70. minuti Iličić je zamijenio Krstanovića kod domaćih, a Hajrović je ušao umjesto Majera kod Dinama.

I kada smo već pomislili da se rezultat više neće mijenjati jer nije bilo nekog velikog ritma treći gol za Dinamo zabio je Petković. Slavenova obrana ponovno je bila na spavanju. Igrala se tada 78. minuta. Majer je sjajno uposlio Petkovića koji prvo s pet metara pogađa vratara Filipovića, ali ovaj odbija do napadača Dinama koji na popravnom lako posprema loptu u domaću mrežu.

Odmah potom trener Mamić je kapetana Ademija zamijenio Burtonom, a Slavenov Jeffren je iz daljine opalio prema Livakoviću, no reprezentativni hrvatski vratar nije se dao iznenaditi.

U 85. minuti za Slaven Belupo iz (polu)kontre je zabio Knoll, a samo koji trenutak ranije mogao je Dinamo otići i na 4:0 nakon što je potegnuo preko pola igrališta Hajrović, no Ivanušecu je zicer obranio Filipović.

U trećoj minuti sudačke nadoknadi Hajrović je zabio za Dinamovih 4:1, a konačni rezultat u petoj minuti sudačke nadoknade postavio je Ivanušec. Između ta dva gola za Slaven Belupo gredu je pogodio Iličić.

Slaven Belupo sa 17 bodova iz 14 utakmica ostao je na petom mjestu prvenstvene ljestvice, dok je Dinamo drugi s 29 bodova iz 12 utakmica. Valja naglasiti da u prvenstvu puno susreta još nije odigrano i puno će se toga u poretku mijenjati.

SLAVEN BELUPO – DINAMO, Foto: Podravski list