FOTO Slaven Belupo u Šibeniku na jedanaesterce prošao u četvrtfinale Kupa

Farmaceuti se nakon dvostrukog programa na Šubićevcu okreću prvenstvenim obvezama. U nedjelju će u Koprivnici ugostiti splitski Hajduk, koji je danas u Kupu svladao Belišće rezultatom 5:1

Slaven Belupo i Šibenik odigrali su večeras na Šubićevcu utakmicu osmine finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa.

Oba trenera značajno su promijenili izgled početnih momčadi u odnosu na prvenstvenu utakmicu koja je na istome mjestu odigrana prošlog petka te je završila rezultatom 1:1.

I ovaj put bilo je 1:1 unutar osnovnog vremena, a oba pogotka pala su s bijele točke. Goste iz Koprivnice u vodstvo je u 68. minuti doveo Ivan Krstanović koji je izborio kazneni udarac nakon prekršaja domaćeg vratara Đakovića, a potom ga i sigurno realizirao.

U 76. minuti gosti su ostali s igračem manje, zbog drugog žutog kartona isključen je Kocijan. U drugoj minuti sudačke nadoknade Van Bruggen je naivno skrivio kazneni udarac, želio je izbaciti loptu glavom, ali je sam sebe pogodio u ruku i Mario Ćurić je pogodio za 1:1.

U produžecima promjene rezultata nije bilo, odlučivali su jedanaesterci. Za Slaven su pogodili Krstanović, Bogojević, Laušić, Goda i Marina, dok je vratar Čović obranio pokušaj Batarela.

Farmaceuti se nakon dvostrukog programa na Šubićevcu u dobrom raspoloženju okreću prvenstvenim obvezama. U nedjelju će u Koprivnici ugostiti splitski Hajduk, koji je danas u Kupu svladao Belišće rezultatom 5:1.

ŠIBENIK – SLAVEN BELUPO 4:6 (1:1, 1:1)
ŠIBENIK – Stadion Šubićevac. Gledatelja 270. Sudac: Tihomir Pejin (Donji Miholjac).
ŠIBENIK (4-2-3-1): Đaković – Benić (od 72. Dasilva), Perić, Grdić, Mina (od 79. Cvetković) – Attys (od 104. Delić), Ćurić – A. Jakoliš (od 61. Lopez), Bedoya (od 61. Batarelo), Torres (od 60. Marin) – M. Jakoliš. TRENER: Mario Rosas.
SLAVEN BELUPO (4-3-1-2): Čović – Kvržić (od 33. Bogojević), Van Bruggen, Goda, Utin – Mlinarić (od 66. Bosec), Kocijan, Glavčić (od 66. Laušić) – Brković (od 66. Caimacov) – Hadžić (od 66. Krstanović), Zapata (od 91. Marina). TRENER: Zoran Zekić.
STRIJELCI: 0:1 Krstanović (68 – 11 m), 1:1 Ćurić (90+2 – 11 m).
JEDANAESTERCI: 1:2 Krstanović, 2:2 Delić, 2:3 Bogojević, Batarelo – Čović brani, 2:4 Laušić, 3:4 Marin, 3:5 Goda, 4:5 Ćurić, 4:6 Marina.