Četvrtak, 2. svibnja 2024.

FOTO Spektakl u Križevcima: Radnikovci srušili Šibenik i plasirali se u osminu finala Hrvatskog kupa

Pravi je praznik nogometa bio u srijedu u Križevcima. Naime, nogometaši Radnika Križevci u utakmici šesnaestine finala Hrvatskog kupa ugostili su u predivnom ambijentu donedavnog prvoligaša Šibenika i prošlosezonskog finalista Kupa. I pokazali su se kao sjajna momčad i nakon produžetaka ostvarili plasman u osminu finala ukupnom pbjedom 4:3 (2:2, 1:2).

Inače, ti su se klubovi sučelili i prije 30 godina u istoj fazi natjecanja. Tada su se igrale dvije utakmice. U prvoj u Križevcima bilo je 0:0, a u uzvratu u Šibeniku su domaćini slavili na Šubićevcu 3:0 i prošli u idući krug.

Brojni su ljubitelji nogometa stigli na križevački stadion kako bi podržali Radnikovce na putu prema najvećem uspjehu kluba u Hrvatskom kupu, a to je osmina finala.

Mjesto na tribini pronašli su, među ostalim, i koprivničko-križevački župan Darko Koren, ali i križevački gradonačelnik Mario Rajn koji rijetko dolazi na utakmice.

Početni udarac izveo je Zvonko Stipić (87), najstariji živući igrač kluba.

Veliko slavlje igrača i navijača nakon povijesne pobjede u Hrvatskom kupu protiv Šibenika // Foto: NK Radnik Križevci

Sama utakmica bila je i više nego zanimljiva, s dosta prilika i lijepih poteza i golova. Poveo je domaćin pogotkom Mihaela Mladena u 34. minuti, no gosti se ubrzo vraćaju preko Stipe Bačelića-Grgića u igru u 40. minuti. Samo tri minute kasnije Roko Brajković je doveo Šibenik i u vodstvo i s tim se rezultatom otišlo na odmor.

Nošeni velikom podrškom svojih navijača Križevčani su uspjeli izjednačiti u 76. minuti, a strijelac je bio Niko Mihalinec. Nakon 90 minuta završilo je 2:2 i otišlo se u produžetke.

Kakva erupcija oduševljenja bila je u 98. minuti. Kapetan Radnika Mihael Mladen iz slobodnjaka s 20 metara fenomenalno je pogodio mrežu nemoćnog vratara Luigija Miševića, u rašlje. Križevčani su poveli 3:2. Senzacija je bila na pomolu. Otišli smo u drugi produžetak.

Križevci, Križevci, Križevci odzvanjalo je stadionom u 111. minuti kada je čudesan pogodak za 4:2 direktno iz slobodnjaka iskosa, gotovo kraj korner crte, i to s nekih 25 metara, zabio Jakov Gogić. Predivno.

Do kraja susreta Šibenik je samo smanjio rezultat preko Josipa Gačića na 4:3 i slavlje je domaćina moglo početi. Velik dan i velika pobjeda za domaću momčad trenera Marija Vodanovića i težak udarac za Šibenčane koje vodi Mario Carević.

Snimku utakmice možete pogledati OVDJE i OVDJE.

Radnik Križevci u osmini finala Hrvatskog nogometnog kupa igrat će protiv ponajboljeg HNL kluba Gorice u Velikoj Gorici.

Dodajmo i da je Radnik Križevci trenutačno drugoplasirana momčad Druge lige, dok je Šibenik vodeći u Prvoj ligi.

Rezultate i raspored svih utakmica ovogodišnje šesnaestine finala Hrvatskog kupa možete pogledati OVDJE.