Srijeda, 24. travnja 2024.

FOTO Susjedski derbi na Malom Bukovcu: publika na utakmici Bukovčana 27 i Poljoprivrednika vidjela čak 10 golova

Pravi susjedski derbi odigrali su u subotu na Malom Bukovcu nogometaši domaćeg Bukovčana 27 trenera Marinka Tkalca i Poljoprivrednika iz Kapele Podravske trenera Antuna Havaića na otvaranju nove sezone Treće ŽNL skupine Ludbreg.

Publika je vidjela čak 10 pogodaka, utakmica je završila rezultatom 5:5, a momčadi su na kraju podijelile bodove.

Već na poluvremenu palo je pet pogodaka, a domaćin je na odmor otišao s vodstvom od 3:2.

Poveo je Bukovčan 27 već u 6. minuti preko Borisa Čižmešije, a izjednačava 10 minuta kasnije Ivan Golec. U 19. minuti Nikola Kapusta ponovno domaćina dovodi u vodstvo, a samo dvije minute kasnije već je 3:1. Strijelac je bio Nenad Špoljarić. Do kraja poluvremena, u 33. minuti, Alen Vnučec smanjio je rezultat.

Isti je igrač u 48. minuti ponovno izjednačio za goste, a raspoložen je bio i dvije minute kasnije kada postiže svoj hat-trick za prvo vodstvo Poljoprivrednika na Malom Bukovcu.

Domaćin se uspio pribrati i u 79. minuti Marko Vidaković ponovno sve vraća na početak. Ponovno je Bukovčan 27 bio bliže pobjedi kada u 86. minuti svoj drugi gol na utakmici postiže Boris Čižmešija, no u samom finišu utakmice, u 90. minuti, Poljoprivredniku bod na teškom gostovanju donosi Karlo Gal.

Valja istaknuti da je Poljoprivrednik zbog drugog žutog, odnosno crvenog kartona od 66. minute igrao s igračem manje. Pod tuš je ranije morao Zoran Jalševec.

U idućem kolu Bukovčan 27 gostuje kod Lunjkovca, dok će Poljoprivrednik u Kapeli Podravskoj biti domaćin Poljancu.