Utorak, 14. svibnja 2024.

FOTO Susjedski derbi: Varaždin u posljednjoj minuti do boda u Koprivnici

U Koprivnici je u petak odigrana prva utakmica 28. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige između Slavena Belupa i Varaždina.

Domaći su vodili cijeli susret, ali su gosti na u posljednjoj minuti stigli do izjednačenja.

Rano su poveli Farmaceuti, već u 12. minuti. Hlevnjak je tukao ljevicom, Zelenika je obranio, a na odbijenoj lopti prvi je bio Ante Crnac koji je pogodio za 1:0.

Prilike za domaće imali su u prvom dijelu Bosec i Mudražija, dok je na drugoj strani Čović obranio opasan pokušaj Drožđeka.

U nastavku pogodaka nije bilo sve do posljednje minute kad je Varaždin preko svojih jokera stigao do izjednačenja. Banovec je bio asistent, a Niko Domjanić strijelac za konačnih 1:1.

Slaven će u srijedu, 12. travnja u Koprivnici ugostiti Hajduk u polufinalu Kupa. Utakmica počinje u 17.30 sati.

SLAVEN BELUPO – VARAŽDIN 1:1 (1:0)
KOPRIVNICA – Gradski stadion ‘Ivan Kušek – Apaš’. Gledatelja . Sudac: Jakov Titlić (Potravlje).
SLAVEN BELUPO: Čović – Tepšić (od 75. Bašić), Božić, Soldo – Hlevnjak, Marina (od 88. Turanjanin), Mioč (od 65. Perošević), Bosec – Mudražija (od 46. Jambor) – Crnac (od 65. Krstanović), Hoxha. TRENER: Zoran Zekić.
VARAŽDIN: Varaždin (4-2-3-1): Zelenika – Stanić, Ba (od 63. Urata), Jelenić, Pellumbi – Puclin (od 88. Banovec), Elezi (od 63. Mitrovski ) – Teklić (od 79. Pilj), Šego, Drožđek (od 88. Domjanić) – Brodić.
TRENER: Mario Kovačević.
STRIJELCI: 1:0 Crnac (12), 1:1 Domjanić (90+6).

PAROVI 28. KOLA: Slaven Belupo – Varaždin (petak, 16.00), Hajduk – Istra 1961 (petak, 18.10), Gorica – Osijek (subota, 15.00), Lokomotiva – Dinamo (subota, 17.05), Rijeka – Šibenik (subota, 19.10).