Nedjelja, 28. travnja 2024.

[FOTO] TREĆA LIGA Kotoriba slavila u Koprivnici, uvjerljiv poraz Ludbrežana, Pitomača i Varteks podijelili bodove

Nogometaši Koprivnice u drugom kolu Treće nogometne lige Sjever na domaćem su terenu ugostili novaka u ligi Graničara iz Kotoribe. Iako su se u domaćim redovima, nakon minimalnog poraza u Murskom Središću, nadali bodovima, gosti, u čijim redovima igra i nekoliko Podravaca, slavili su rezultatom 2:0. Dario Nađ u 49. i Dean Volar u 58. minuti donijeli su veliko slavlje Kotoripčanima.

Polet je u Svetom Martinu na Muri s uvjerljivih 4:0 dobio Podravinu iz Ludbrega. Strijelci su bili Mauro Benko u 12., Hrvoje Kudumija (ag) u 51., Erik Vincetić u 70. i Domen Štefanec u 79. minuti.

Pitomača i varaždinski Varteks podijelili su bodove, bilo je 2:2. Poveo je domaćin već u 7. minuti preko Frana Kožarića, a rezultat je povisio u 18. minuti Marko Matančić. Varaždinci ne odustaju i najprije smanjuje vodstvo Presečanove momčadi u 40. minuti Dejan Glavica, a konačnih 2:2 postavlja u 65. minuti Fran Kukec.

Rudar iz Murskog Središća s 2:1 je slavio kod Dinama u Domašincu pogocima Kevina Nedeljka u 22. i Frana Antolovića u 80. minuti. Počasni gol za Dinamo zabio je Stjepan Krznar u 88. minuti.

U Virovitici, gdje je gostovalo čakovečko Međimurje, bilo je također 2:2. Gosti su poveli pogocima Daniela Turka u 8. i Matheusa u 13. minuti, no domaćin se vraća pogotkom Davora Sinjakovića u 15. minuti. Vrijedan bod domaćinu u četvrtoj minuti sudačke nadoknade s 11 metara donio je Nikola Suvajac.

Utakmicu je obilježio velik broj kartona, a Međimurje je zbog dva žuta, odnosno crvenog kartona igralo s igračem manje od 34. minute. Isključen je Leon Lacić-Klarić.

U 93. minuti isključen je gostujući predstavnik Branko Mihalović zbog vrijeđanja sudaca, a zbog vrijeđanja sudaca, jer je tvrdio da je zaleđe, u 95. minuti isključen je i gostujući trener Vjeran Simunić.

Utakmicu su sudili Ćosić, Živković i Tkalčević, a delegat je bio Polančec.