Subota, 4. svibnja 2024.

DRUGA LIGA Križevčani do vrha napunili mrežu Porečana

Nakon nes(p)retnog poraza u Bjelovaru, nogometaši Radnika Križevci upisali su uvjerljivu pobjedu i osvojili prve prvenstvene bodove u drugom kolu SuperSport Druge nogometne lige.

Momčad Marija Vodanovića nošena velikom podrškom s tribina križevačkog stadiona slavila je protiv Jadrana iz Poreča rezultatom 5:0.

Poveo je Radnik već u 21. minuti, a strijelac je bio Tomislav Turčin. Mateo Dunić u 34. minuti povisio je rezultat, a samo tri minute kasnije Turčin je postigao i svoj drugi pogodak na utakmici. S tim se rezultatom otišlo i na odmor.

Domaća momčad nastavila je s odličnom igrom i u nastavku i u 57. minuti bilo je već 4:0. Mrežu gostiju pogodio je Mateo Mačković.

U 60. minuti kod Jadrana je crveni karton dobio Mate Ivetić, što su Križevčani znalački iskoristili. U 73. minuti peti pogodak za domaćina zabio je Kristijan Katalenac. Do kraja susreta više nije bilo golova i veliko slavlje Purgera moglo je početi.

U idućem kolu Radnik Križevci gostuje kod zagrebačke Kustošije, 2. rujna, no prije toga u srijedu, 30. kolovoza, očekuje ih utakmica Hrvatskog kupa kod Primorca u Biogradu na Moru.