FOTO U odličnoj utakmici punoj prilika Slaven Belupo i Lokomotiva odigrali bez pobjednika

Bio je to peti međusobni susret ovih dviju momčadi u aktualnoj sezoni. Tri puta su ranije slavili Zagrepčani, dok je koprivnička momčad bila bolja u 16. kolu s 1:0 kada je precizan bio Krstanović

Nogometaši Slavena Belupa u 34. kolu Prve HNL ugostili su u nedjelju zagrebačku Lokomotivu i odigrali bez pobjednika 1:1 (0:0).

Bio je to peti međusobni susret ovih dviju momčadi u aktualnoj sezoni. Tri puta su slavili Zagrepčani, dok je koprivnička momčad bila bolja u 16. kolu s 1:0 kada je precizan bio Krstanović. Posljednji put susreli su se u polufinalu Kupa u Koprivnici kada je Lokomotiva pobijedila rezultatom 3:1 nakon preokreta.

Domaći trener Tomislav Stipić u ovom susretu nije mogao računati na ozljeđene Jeffrena, Mikulića, Filipovića i Soldu, dok je Glavčić imao tri žuta kartona. Njegovo je mjesto u veznoj liniji zauzeo mladi Brković, dok je u vrhu napada, umjesto Jeffrena, zaigrao Lima.

Kod gostiju trener Goran Tomić nije imao suspendirane Mersinaja, Markovića i Atiemwena (žuti kartoni), a ozlijeđeni su mu bili Sammir i Petrak.

Iznimno dobro prvo poluvrijeme gledalo je nešto više od 500 gledatelja na koprivničkom stadionu. Prilika je bilo, i to vrlo izglednih, na obje strane. Kod domaćih su u dobrim pozicijama, među ostalim, bili Bačelić Grgić, Krstanović, Lulić, Zirdum i Lima, a kod gostiju Cokaj i Tolić. Farmaceuti su ukupno gledajući bili i bliže vodećem pogotku, ali mreže su mirovale.

U 50. minuti Krstanović je s ruba kaznenog prostora snažno pucao, ali je gostujući vratar Grbić i to zaustavio izbacivši loptu u korner. Morat će još pričekati na svoj 100. prvoligaški pogotak. Unatoč toj prilici Slavenaša, dojam je da je Lokomotiva stavila u brzinu više.

U 62. minuti Farmaceuti slave, ali nakratko. Gol je u gužvi postigao Bogojević, ali signalizirano je zaleđe. Komplicirana situacija za suce, ali nakon nekoliko minuta i konzultacija s VAR-om sudac Vidulin pokazao je na centar. Slaven Belupo je poveo, no to nije obeshrabrilo goste kojima je igrala samo pobjeda za povratak na drugo mjesto koje vodi u Ligu prvaka.

U 73. minuti Lokosi su izjednačili. Pucao je Tolić kraj Ježine, a domaći stoper Božić nije uspio izbaciti loptu i prošla je gol crtu. Tolićev je to 11. pogodak ove sezone.

U sjajnoj se poziciji u 79. minuti našao Krstanović, pucao je jako dobro glavom s nekoliko metara nakon ubačaja Gode s lijeve strane, ali vratar Grbić bio je dobro postavljen.

Isti je igrač iz poluvoleja u 83. minuti pucao, no tada pogađa Karačića.

U 89. minuti iz daljine puca Bogojević, no Grbić je ponovno dobro postavljen.

Bilo je još nekih pokušaja na obje strane do kraja utakmice da se dođe do sva tri boda, ali rezultat se više nije mijenjao.

Nakon 34. kola Prve HNL, Lokomotiva je sada na trećem mjestu sa 61 bodom, jednim manje od Osijeka, dok je Slaven Belupo ostao sedmi s 35 bodova, dva više od Varaždina.

Do kraja prvenstva ostalo je još za odigrati dva kola. Slaven Belupo će ugostiti novog drugoligaša Inter iz Zaprešića i ide u Veliku Goricu, dok Lokomotiva dočekuje Goricu i ide u Osijek.