Srijeda, 24. travnja 2024.

Fantastične rukometašice Podravke Vegete slomile njemački Thüringer

Na kraju, prvo ime susreta bila je Grkinja Lamprini Tsakalou s devet golova.

U prepunoj dvorani koprivničke gimnazije u prvoj četvrtfinalnoj utakmici EHF Kupa rukometašice Podravke Vegete pobijedile su njemački Thüringer rezultatom 27:23.

Njemice su grupnu fazu prošle s maksimalnih šest pobjeda, dok je Podravka Vegeta četvrtfinale izborila s drugog mjesta u svojoj skupini i osam bodova.

Koprivničke rukometašice furiozno su, nošene svojim vjernim navijačima Kronikusima, krenule u utakmicu protiv Thüringera i povele s 4:0. Najveća prednost Kokica u prvom dijelu utakmice bila je 10:3 u 15. minuti kada je gol zabila iznimno raspoložena Dejana Milosavljević. Bio je to njezin četvrti gol na utakmici.

Nakon toga, bilo je nekoliko isključenja i tehničkih grešaka i Njemice su se vratile u život.

RK Podravka Vegeta

Poluvrijeme je završilo rezultatom 15:12. Lamprini Tsakalou je zabila pet golova, D. Milosavljević četiri, a Aneja Beganović tri. Jako dobra bila je i vratarka Jovana Risović sa šest obrana iz 16 udaraca.

Bolje su gošće krenule u nastavak utakmicu i u 35. minuti potpuno su se vratile u igru, došle su na -1. Beate Scheffknecht zabila je svoj pet gol na utakmici.

U 37. minuti domaći trener Zlatko Saračević u igru je stavio pojačanje iz Angole Azenaidu Carlos koja je odmah zabila sjajan gol za 17:15.

Na +3 ubrzo vraća Podravku Vegetu Korina Karlovčan nakon oduzete lopte i udarca na prazna vrata Njemica.

Mikaela Massing zabija svoj peti gol na utakmici za 19:17, ali Angolka u koprivničkim redovima, koja je samo jedan trening odradila u svojoj novoj ekipi, povećava vodstvo u 44. minuti.

Četiri minute kasnije Saračević je kod rezultata 21:19 uzeo minutu odmora.

– Samo nemojte žuriti, polako. Imamo igračicu manje – rekao je koprivnički trener.

Ne samo da su izdržale, nego je Lamprina Tsakalou zabila za 22:19 svoj osmi gol.

Odmah Alicia Stolle vraća Njemice na -2, a Lydia Jakubisova i na -1, ali Aneta Benko vraća Podravku Vegetu na +2 pa ubrzo i na +3. Magdalena Ećimović skida tada iznimno važan udarac gošći, dvorana se digla na noge, a Tjaša Stanko zabija za 25:21.

Šest minuta do kraja Podravka Vegeta imala je +3, a sutkinje sviraju probijanje Angolki. Ipak, Lamprini Tsakalou ubrzo zabija za +4, a odmah potom i Dragica Džono vodi Kokice na +5.

Njemački strateg zatražio je minutu odmora uvidjevši da su njegove igračice stale.

Mariana Lopes Ferreira svojim šestim golom smanjuje na 27:23, a s tim se rezultatom otišlo i u zadnju minutu.

Iako je bilo prilike za povećanje vodstva, tako je utakmica i završila.