Nikad viđeno slavlje: Vatreni su svjetski viceprvaci!

Hrvatska nije uspjela osvojiti naslov svjetskog prvaka, ali za utjehu ima najboljeg igrača World Cupa, a to je Luka Modrić.

Hrvatska nogometna reprezentacija postala je viceprvak svijeta. Hrvatska je u finalu izgubila od Francuske s 4:2 (2:1), no usprkos ovom porazu to je najveći uspjeh hrvatskog nogometa u povijesti, nadmašeno je treće mjesto iz Francuske 1998. godine.

Francuska je povela autogolom Marija Mandžukića u 18. minuti, na 1:1 poravnao je Ivan Perišić u 28., novo vodstvo Francuskoj osigurao je Antoine Griezmann u 38. iz 11-erca, da bi u nastavku “galski pijetlovi” preko Paula Pogbe u 59. i Kyliana Mbappea u 65. minuti stigli do vodstva od 4:1. Na konačnih 4:2 smanjio je Mandžukić u 69. minuti.

Francuska je po drugi puta osvojila naslov svjetskog prvaka. Prvi je proslavila upravo te 1998. na domaćem terenu kada je svladala Hrvatsku u polufinalu s 2:1, a Brazil u finalu s 3:0.

Hrvatska nije uspjela osvojiti naslov svjetskog prvaka, ali za utjehu ima najboljeg igrača Svjetskog prvenstva, a to je Luka Modrić.

Finale je pratilo 78.000 gledatelja, od čega barem 20.000 hrvatskih navijača, dok je Francuza bilo pet puta manje.

Hrvatska je do srebra u Rusiji stigla pobjedama protiv Nigerije (2:0), Argentine (3:0) i Islanda (2:1) u natjecanju po skupinama, u osmini finala i četvrtfinalu Hrvatska je izbacila Dansku te Rusiju boljim izvođenjem 11-eraca, protiv Danske je rezultat nakon 120 minuta bio 1:1, a protiv Rusije 2:2, da bi u polufinalu s 2:1 nakon produžetka “pala” Engleska. Nažalost, u finalu se Francuska pokazala previsokom preprekom.