Četvrtak, 18. travnja 2024.

FOTOGALERIJA Čvrstec se iz Starigrada kući vraća pjevajući

Nakon uvjerljive pobjede protiv Omladinca u Herešinu (4:0), nogometaši Starigrada htjeli su s nova tri boda zaključiti jesenski dio prvenstva u Drugoj ŽNL koprivničko-križevačkoj, no u tome ih je spriječila vrlo dobra momčad Čvrsteca iz Svetog Petra Čvrsteca.

Gosti predvođeni trenerom Vedranom Bukalom slavili su u Starigradu rezultatom 3:1. Bila je to dinamična i čvrsta utakmica s ukupno sedam žutih kartona (tri za domaćine i četiri za goste) i dosta prilika na obje strane.

Čvrstec je poveo u 33. minuti s 11 metara, a siguran realizator bio je Marin Jakšinić, nekadašnji igrač prvoligaša Slavena Belupa. Domaćin se vratio u igru pred sam kraj prvog poluvremena kada je izjednačujući pogodak zabio Danijel Pavešić.

U 53. minuti autogolom Martina Labaša Čvrstec je ponovno poveo, a konačan rezultat postavio je Nikola Orejaš u 73. minuti.

Detalj sutakmice između Starigrada i Čvrsteca
Detalj sutakmice između Starigrada i Čvrsteca // Foto: Zvonimir Markač

Nakon 13 odigranih utakmica, Starigrad s 23 boda odlazi zasad na odmor s trećeg mjesta na ljestvici. Isti broj bodova ima i Prugovac na četvrtom mjestu, ali i utakmicu manje jer je njegov susret 13. kola Druge ŽNL protiv Mladosti iz Koprivničkih Bregi odgođen zbog koronavirusa.

Čvrstec je polusezonu završio s 22 osvojena boda na petom mjestu, ali i njih i Starigrad teoretski još mogu prestići na ljestvici Rudar iz Glogovca i herešinski Omladinac koji moraju još odraditi svoj odgođeni međusobni susret.

Sve rezultate 13. kola Druge ŽNL i najnoviji poredak na ljestvici možete pogledati OVDJE.

STARIGRAD – ČVRSTEC, Foto: Zvonimir Markač