Četvrtak, 9. svibnja 2024.

FOTOGALERIJA Praznik nogometa u Križevcima: Radnikovci slave dvostruku krunu, Drnjančani mogu biti ponosni

U predivnom ambijentu pred oko 700 gledatelja na Gradskom stadionu u Križevcima u srijedu je odigrano finale koprivničko-križevačkog Županijskog nogometnog kupa, a na kraju su slavili Radnikovci 6:0 pobjedom protiv Tomislava iz Drnja.

Novopečeni prvaci Treće nogometne lige Sjever su imali inicijativu u prvom poluvremenu, napadali su, no igrači županijskog prvoligaša Tomislava organizirano su i dobro stajali na terenu i sačuvali svoju mrežu netaknutom. Usto, Vedran Kovač je pred kraj prvog poluvremena imao vrhunsku priliku za pogodak, no sjajno je reagirao križevački vratar Miroslav Koprić.

Već na samom početku drugog dijela, u 47. minuti, Radnik Križevci poveo je preko Leona Lacića Klarića, a potom je nastavljena dominacija domaćih, no sjajan je na vratima gostiju bio Lovro Županić. Ipak, u 70. minuti nakon kornera i asistencije Hrvoja Mladena, Lacić Klarić povisio je rezultat, a ubrzo se u strijelce, u 74. minuti, upisao i Mihael Mladen. To je bio kraj nadanjima Drnjančana. Četvrti pogodak za Radnik postigao je u 76. minuti Ukrajinac Kyrylo Senko, a peti je djelo Brazilca Gabriela dos Anjosa. Igrala se tada 84. minuta. Isti igrač u samom finišu susreta postigao je i šesti pogodak na utakmici.

Križevčanima je ovo treći osvojeni Županijski nogometni kup, ali nakon četiri izgubljena finala, no Drnjančani mogu biti ponosni jer su odigrali odličnu sezonu, osvojili treće mjesto u Prvoj ŽNL i igrali svoje prvo finale Kupa.

Medalje i pehare najboljima u Kupu uručili su župan Darko Koren i predsjednik županijskog Nogometnog saveza Robert Markulin.

Dodajmo i da je uoči finalne utakmice Županijskog kupa dodijeljen pehar i medalje nogometašima Radnika Križevci za osvojen naslov prvaka u Trećoj nogometnoj ligi Sjever, a primili su i priznanje fair play za najkorektniju momčad lige. Priznanje je primio i najbolji strijelac prvenstva Mihael Mladen koji je postigao 17 pogodaka. Dodijeljen je i pokal kadetima Radnika Križevci za naslov prvaka u Drugoj nogometnoj ligi Sjever.

Križevački Radnik u predivnom ambijentu uvjerljiv protiv Tomislava iz Drnja za trofej Županijskog kupa

Još fotografija s velikog finala Županijskog kupa u Križevcima možete pogledati OVDJE.