Križevački Radnik u predivnom ambijentu uvjerljiv protiv Tomislava iz Drnja za trofej Županijskog kupa

U predivnom ambijentu pred oko 700 gledatelja na Gradskom stadionu u Križevcima u srijedu je odigrano finale koprivničko-križevačkog Županijskog nogometnog kupa.

Za trofej su se borili prvak Treće nogometne lige Sjever Radnik Križevci i županijski prvoligaš Tomislav iz Drnja. Podsjetimo, Križevčani su finale izborili dvjema pobjedama u polufinalu protiv Koprivnice, a Drnjančani s dva slavlja protiv Borca iz Imbriovca.

Radnik Križevci zasluženo je pobijedio u finalu i podignuo pehar. Bilo je uvjerljivih 6:0.

Predivan ambijent bio je na finalu Županijskog nogometnog kupa u Križevcima
Predivan ambijent bio je na finalu Županijskog nogometnog kupa u Križevcima // Foto: Klikaj.hr

Glavni sudac utakmice bio je Bruno Ritoša, a njegovi pomoćnici Matej Mađerić i Nikola Ferenčić. Četvrti sudac bio je Karlo Rupčić, dok je delegat bio Josip Havaić.

Bez obzira na dva ranga razlike, iako su gosti i u najavi finala rekli da je Radnik veliki favorit, momčad Marija Žuljića pokazala je zube i zaista nije došla u Križevce na izlet s bijelom zastavom. Barem je tako bilo u prvom dijelu susreta.

Nino Vlah, nogometaš Tomislava iz Drnja
Nino Vlah, nogometaš Tomislava iz Drnja // Foto: Klikaj.hr

Radnikovci su imali inicijativu u prvom poluvremenu, napadali su, no igrači Tomislava organizirano su i dobro stajali na terenu i sačuvali svoju mrežu netaknutom. Usto, Vedran Kovač je pred kraj prvog poluvremena imao vrhunsku priliku za pogodak, no sjajno je reagirao križevački vratar Miroslav Koprić.

Napadač križevačkog Radnika Mihael Mladen i kapetan Tomislava iz Drnja Goran Kolarek // Foto: Klikaj.hr

Već na samom početku drugog dijela, u 47. minuti, Radnik Križevci poveo je preko Leona Lacića Klarića, a potom je nastavljena dominacija domaćih, no sjajan je na vratima gostiju bio Lovro Županić. Ipak, u 70. minuti nakon kornera i asistencije Hrvoja Mladena, Lacić Klarić povisio je rezultat, a ubrzo se u strijelce, u 74. minuti, upisao i Mihael Mladen. To je bio kraj nadanjima Drnjančana. Četvrti pogodak za Radnik postigao je u 76. minuti Ukrajinac Kyrylo Senko, a peti je djelo Brazilca Gabriela dos Anjosa. Igrala se tada 84. minuta. Isti igrač u samom finišu susreta postigao je i šesti pogodak na utakmici.

Križevčanima je ovo treći osvojeni Županijski nogometni kup, ali nakon četiri izgubljena finala, no Drnjančani mogu biti ponosni jer su odigrali odličnu sezonu, osvojili treće mjesto u Prvoj ŽNL i igrali svoje prvo finale Kupa.

Utakmicu, na koju je bio besplatan ulaz, organizirao je Nogometni savez Koprivničko-križevačke županije čiji je predsjednik Robert Markulin uz pomoć župana Darka Korena i suradnika podijelio medalje i pehare finalistima i pobjednicima.

Unatoč dvostrukoj kruni, momčad Anthonyja Pavlovića nema previše vremena za slavlje jer ih već u nedjelju očekuje prvi kvalifikacijski dvoboj za popunu Druge nogometne lige protiv Slavonije iz Požege na stadionu u Velikoj. Više o tome pročitajte OVDJE.

FOTOGALERIJA Praznik nogometa u Križevcima: Radnikovci slave dvostruku krunu, Drnjančani mogu biti ponosni