Srijeda, 24. travnja 2024.

FOTOGALERIJA Veliko slavlje Ferdinandovčana protiv Ivančice u pretkolu Hrvatskog kupa

Praznik nogometa bio je u srijedu u Ferdinandovcu. Kako i ne bi bio kad je istoimeni domaći četvrtoligaš igrao utakmicu pretkola Hrvatskog kupa. Ugostio je četvrtoligaša Ivančicu iz Ivanca i pobijedio rezultatom 3:1 (2:0).

Odlično prvo poluvrijeme odradila je momčad Mladena Karana. Povela je u 28. minuti pogotkom trenerova sina i kapetana Jurice Karana, a rezultat je povisio u 40. minuti iz jednaesterca Ivan Peršić.

Domaća publika, koja se snašla kako gledati utakmicu jer zbog koronavirusa nije bio dozvoljen njihov dolazak, mogla je biti jako zadovoljna prikazanim.

U 55. minuti novo slavlje Ferdinandovčana. Strijelac za 3:0 bio je Siniša Đipalo.

Kakvu takvu nadu gostima je dao pogodak u 85. minuti, strijelac je bio Darko Jagić, ali više se ništa nije mijenjalo.

Ovom pobjedom Ferdinandovac se plasirao u 1/16 finala Hrvatskog nogometnog kupa i za protivnika bi trebao dobiti nekog od hrvatskih prvoligaša, prema svemu sudeći zagrebački Dinamo. Utakmica bi se trebala igrati 7. listopada.