Subota, 20. travnja 2024.

Gorica preokretom do slavlja u Koprivnici

Nakon velike pobjede protiv Hajduka, nogometaši Slavena Belupa večeras su ugostili Goricu u utakmici 15. kola HT Prve lige.

Gosti su doputovali bez svog najboljeg igrača Lovrića, navodno je bolestan, dok su domaćinu zbog ozljeda nedostajali Božić, Paracki, Hlevnjak, Glavčić, Grgić i Kvržić. U prvoj postavi krenuo je oporavljeni Lovro Zvonarek, od sljedeće sezone igrač Bayerna.

Domaćin je poveo u 43. minuti, Zvonarek je asistirao Marinu Laušiću koji je uz pomoć suparničkog stopera Krizmanića uspio svladati Kotarskog.

Ekspresno se vratila Gorica, iz kornera je ubacio Fruk, a Kalik je glavom s pet metara lako pogodio za 1:1.

U nastavku su gosti preokrenuli rezultat. U 62. minuti Doka je ubacio s lijeve strane, a Kalik je glavom iz blizine postigao i svoj drugi pogodak na 24. rođendan.

Slaven se nije uspio vratiti, gosti su odnijeli puni plijen. Nakon reprezentativne stanke Farmaceuti gostuju kod Hrvatskog dragovoljca.

Ivan Krstanović
Ivan Krstanović protiv Gorice je odigrao 300. utakmicu u Prvoj HNL // Foto: NK Slaven Belupo/Podravski list

SLAVEN BELUPO – GORICA 1:2 (1:1)
KOPRIVNICA – Gradski stadion ‘Ivan Kušek – Apaš’. Gledatelja 249. Sudac: Dario Kulušić (Šibenik).
SLAVEN BELUPO (4-3-1-2): Čović – Bogojević, Van Bruggen, Soldo, Utin – Zvonarek (od 87. Zirdum), Marina (od 73. Hadžić), Caimacov (od 61. Monjac) – Laušić (od 73. Mlinarić) – Krstanović, Zapata (od 60. Kocijan). TRENER: Zoran Zekić.
GORICA (4-2-3-1): Kotarski – Doka, Jovičić, Krizmanić, Keita – Babec, Sarić (od 25. Pršir) – Delfi (od 78. Mitrović), Kalik (od 85. Janković), Fruk (od 85. Dvorneković) – Dieye (od 78. Stojanovski).
STRIJELCI: 1:0 Laušić (43), 1:1 Kalik (45), 1:2 Kalik (62).