Nedjelja, 28. travnja 2024.

Hajduk na Poljudu izgubio od Lokomotive

U drugoj subotnjoj utakmici HNL-a zagrebačka Lokomotiva pobijedila je na splitskom Poljudu rezultatom 2:1. Velik je to udarac za ambicije Bilih u borbi za naslov prvaka.

Rijeka im je, nakon minimalne pobjede protiv Slavena Belupa u Koprivnici, otišla na nemalih četiri boda prednosti, a Dinamo je od Hajduka na minus četiri boda, ali s dvije utakmice manje.

Za Lokomotivu je dvostruki strijelac bio Robert Mudržaija, u 26. i 60. minuti. U 24. minuti, na veliko negodovanje domaćih, zbog drugog žutog kartona, isključen je Hajdukov branič Dino Mikanović, a kapetan Hajduka Marko Livaja u 55. minuti nije iskoristio najstrožu kaznu. Napravio je ‘panenku’, ali Čavlina loptu odbija u vratnicu. Uspio je Livaja majstorijom pogoditi za smanjenje rezultata u posljednjim sekundama susreta, no bilo je to prekasno.

Nakon što su u siječnju srušili Dinamo s 3:0 u Maksimiru, Lokosima je ovo novi veliki skalp. Bit će to prava slavljenička večer za igrače Silvija Čabraje.

OVDJE pogledajte kako je Dino Mikanović dobio crveni karton, a golove s utakmice pogledajte OVDJE.

Podsjetimo, Varaždin je u petak minimalno slavio u Osijeku, a u nedjelju još igraju Istra i Gorica u Puli (15 sati) te Dinamo i Rudeš na Maksimiru (17.10 sati).