Subota, 27. travnja 2024.

Treća liga: Polet i Podravina preokretom u samom finišu do pobjeda, poraz Koprivnice, pobjeda Virovitice

U subotu su na rasporedu bile utakmice 16. kola Treće nogometne lige Sjever, a derbi vodećih igrao se u Svetom Martinu na Muri

U subotu su na rasporedu bile utakmice 16. kola Treće nogometne lige Sjever, a derbi vodećih igrali su Polet i Pitomača u Svetom Martinu na Muri.

Polet je na kraju slavio s 2:1 i to pogotkom Nine Patafte u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Gosti su poveli preko Marka Matančića u 68. minuti, a izjednačio je Nikola Barat u 76. minuti. Gosti su od 78. minute igrali s igračem manje jer je zbog dva žuta, odnosno crvenog kartona igru napustiti morao Boško Kosanović.

Podravina je u Ludbregu preokretom u finišu susreta s 2:1 slavila protiv čakovečkog Međimurja. Poveli su Međimurci u 49. minuti preko Dominika Drka, izjednačio je Mario Sačer u 78. minuti, a strijelac pogotka vrijednog sva tri boda za Podravinu bio je američki Meksikanac Manuel Menezes Kiran Luis u 90. minuti.

Po završetku utakmice isključen je (drugi žuti karton) igrač Međimurja i strijelac Dominik Drk, kao i predstavnik kluba Karlo Kosalec zbog prigovora pomoćnom sucu. Još u 81. minuti zbog prigovora na odluku glavnog suca isključen je gostujući trener Antun Jukić.

Dinamo je u Domašincu s 2:0 pobijedio Koprivnicu. Pogotke za slavlje domaćina zabili su Filip Petak s 11 metara u 23. minuti (gol pogledajte OVDJE) i Dominik Novak u 67. minuti.

Virovitica je na domaćem terenu minimalno slavila protiv Graničara iz Kotoribe pogotkom Karla Majtanića u 12. minuti, a Rudar Mursko Središće i varaždinski Varteks podijelili su bodove, bilo je 1:1. Dorian Mikičić doveo je goste u vodstvo u 60. minuti, a izjednačio je Petar Ratajec u 85. minuti. Dodajmo i da je Rudar od 74. minute igrao bez isključenog Silvija Radikovića.