HNL Hajduk u Varaždinu izgubio važne bodove u borbi za naslov prvaka

Ovog vikenda na rasporedu je 24. kolo SuperSport HNL-a. Kako prvenstvo odmiče, sve je jasnije da će to biti jedan od najuzbudljivijih HNL-a u povijesti, a za naslov će se boriti Rijeka, Hajduk i Dinamo. I to najvjerojatnije do posljednjeg kola.

Ovo kolo otvorili su u petak zagrebačka Lokomotiva i Osijek, a utakmica je na kraju završila podjelom bodova – 1:1. Poveli su domaćini u Kranjčevićevoj u 31. minuti, a strijelac je bio Art Smakaj. Momčadi Zorana Zekića je vrijedan bod u borbi za Europu donio Ramon Mierez s 11 metara u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

U Varaždinu je u subotu gostovao splitski Hajduk. Na punom stadionu na kojem je većinu činila Torcida domaćin je šokirao Bile u 40. minuti. Povukli su Varaždinci kontru, Drožđek je ubacio za Belcara koji glavom zabija loptu tik uz desnu vratnicu za vodstvo.

S vodstvom Varaždina se otišlo i na odmor, iako je na obje strane još bilo prilika na obje strane. Hajduk je imao dvije prilike preko Kalika i Brekala, a domaćini su dobru igru nagovijestili pogotkom Dabre koji je poništen zbog zaleđa.

Dinamičnu utakmicu gledali smo i u nastavku, a već u 52. minuti domaćin je ostao s 10 igrača na terenu. Dabro je zaradio drugi žuti, odnosno isključenje zbog prekršaja nad Šarlijom. Hajduk je opasno krenuo po izjednačenje, tražili su i najstrožu kaznu nakon dvije trećine susreta, ali VAR provjera to nije dozvolila.

Hajduk se vratio u utakmicu u 66. minuti. Sigur je opalio s ruba šesnaesterca i zabio prekrasan gol za 1:1. Pogodak pogledajte OVDJE.

Livaja je u 78. minuti zabio za preokret Hajduka. Nakon dva prenosa lopte, glavom na loptu je nadotrčao Livaja i pospremio loptu u mrežu. No, slavlje gostiju kratko je trajalo. Nakon VAR provjere dosuđeno je zaleđe, u izgradnji akcije Uremović je bio u nedozvoljenoj poziciji.

Gosti su na sve načine pokušali do sva tri boda do kraja susreta, koji je produžen za 10-ak minuta, ali u tome nisu uspjeli. Hajduk je tako izgubio dva važna boda u utrci za naslov prvaka.

U subotu su još igrali Istra 1961 i fenjeraš Rudeš u Puli, a domaćin je slavio s 2:1. Poveo je Rudeš u šestoj minuti preko Frana Karačića, a izjednačio je Mario Čuić u 22. minuti. U 45. minuti drugi žuti karton dobio je Čuić zbog simuliranja u šesnaestercu Rudeša, ali ni to nije pomoglo Rudešu. Istri je u 78. minuti pobjedu donio Ante Erceg, koji je samo devet minuta ranije ušao u igru.

Nedjelja je rezervirana za veliki derbi Dinama i Rijeke na Maksimiru od 15 sati, a od 17.30 sati na teren će i Gorica i koprivnički Slaven Belupo.