Utorak, 23. travnja 2024.

Hrpa medalja i sjajnih rezultata ponovno za male i velike koprivničke atletičare

Imamo ponovno nekoliko lijepih vijesti iz Atletskog kluba Koprivnica

Imamo ponovno nekoliko lijepih vijesti iz Atletskog kluba Koprivnica. Krenimo redom.

U subotu je održan polumaraton Virovitica – Barcs uz koji se održavala i utrka građana čiji je start bio od ulaza u Terezino Polje do Barcsa u dužini od 5,8 kilometara.

Atletičar Koprivnice Oliver Orešić nastupio je na utrci građana dužine 5,8 kilometara i uvjerljivo osvojio prvo mjesto i zlatnu medalju.

Prošlog vikenda koprivnički atletičari, pak, nastupili su na Prvenstvu Hrvatske za juniore i juniorke u Zagrebu.

U trčanju na 200 metara nastupili su stariji kadeti Luka Kvaternik i Lukas Petrić. Obojica su istrčala svoje osobne rekorde, i to Luka 25,37 sekundi, a Lukas 26,10 sekundi, što su odlični rezultati za njihovo godište. U ukupnom poretku osvojili su 20. i 23. mjesto.

U disciplini bacanja koplja nastupila je mlađa juniorka Josipa Mikulec. U natjecanju sa starijim natjecateljicama osvojila je odlično peto mjesto hicem od 33,69 metara.

U nedjelju je u Varaždinu održan i 28. Joma Varaždinski polumaraton.

Trčala se utrka građana na 4,8 kilometara i glavna utrka – polumaraton od 21,1 kilometar.

U odličnoj atmosferi među šestotinjak ljubitelja trčanja bili su, naravno, i članovi Koprivnice.

U dječjoj utrci dužine 500 metara u kategoriji djevojčica od 8 do 9 godina Nika Tucković osvojila je peto mjesto, a Zara Štefanić prvo mjesto u kategoriji djevojčica od 10 do 11 godina.

U utrci građana 4,8 kilometara Tara Rušak je osvojila treće mjesto u kategoriji juniorke s vremenom 23 minute i 23 sekundi. U istoj kategoriji Zara Štefanić je bila sedma s vremenom 27:32.

Sonja Rušak je u kategoriji Ž 50-59 zauzela deveto mjesto s vremenom 27:55, dok je Goran Gregurec utrku vatrogasaca (4,8 km) završio u vremenu 19:50 te u kategoriji M 50-59 osvojio prvo mjesto.

U polumaratonu Vanja Rupčić je osvojila prvo mjesto u kategoriji Ž 40 s vremenom 1:41:35.

Nataša Sušanj je bila šesta u kategoriji Ž 45 s vremenom 1:54:23.

Marija Vladušić je osvojila peto mjesto u kategoriji Ž 50 s vremenom 1:56:29.

Mirko Antoljak je u kategoriji M 50 osvojio šesto mjesto s vremenom 1:38:38, dok je Zdravko Ljubić s vremenom 2:28:05 u istoj kategoriji zauzeo 12. mjesto, a Tomislav Cestar je u kategoriji M 45 osvojio 15. mjesto s vremenom 1:53:12.