Srijeda, 24. travnja 2024.

Hrvatska kadetska rukometna reprezentacija osvojila srebro, u finalu bolja je bila Njemačka

Nakon deset dana natjecanja u Varaždinu i Koprivnici, Europsko kadetsko prvenstvo M19 privedeno je kraju. Hrvatska muška rukometna reprezentacija do 19 godina osvojila je srebrnu medalju na Europskom prvenstvu čija je finalna utakmica jučer održana Varaždinu, a prisustvovao joj je i zamjenik župana Ratimir Ljubić.

Naslov europskog prvaka osvojili su kadeti njemačke reprezentacije uvjerljivom pobjedom 34:20 (19:14).

Koprivničko-križevačka županija bila je partner u organizaciji Europskog kadetskog prvenstva s Gradom Koprivnicom, županijskom Zajednicom sportova i Hrvatskim rukometnim savezom.