Hrvatske rukometašice u borbi za finale igraju protiv europskih prvakinja

Oba polufinala na rasporedu su u petak, 18. prosinca, u Herningu gdje će se igrati i za treće mjesto i finale

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija saznala je protivnika u polufinalu Europskog prvenstva. Bit će to reprezentacija Francuske, aktualni europski prvak.

Utakmica Danske i Rusije odlučivala je drugog putnika iz skupine I. U njoj su Dankinje pobijedile Ruskinje s uvjerljivih 30:23 te tako osvojile drugo mjesto.

S obzirom na to da je Hrvatska osvojila drugo mjesto u skupini II iza Norveške koja je u posljednjem kolu pobijedila Mađarsku s 32:21 igrat će protiv prvoplasiranih iz skupine I, a to su Francuskinje. Drugi polufinalni par čine Dankinje i Norvežanke.

Oba polufinala na rasporedu su u petak, 18. prosinca, u Herningu gdje će se igrati i za treće mjesto i finale. Utakmice se igraju u 18 i 20.30 sati, a Hrvatska bi trebala uskoro saznati u kojem će terminu točno igrati, pišu Sportske novosti.

Pale su i svjetske prvakinje iz Nizozemske, vjerujemo svi u još jedno čudo da padnu i europske prvakinje.