HRVATSKI KUP Branitelj naslova Hajduk uspješno preko Ždralovčana, Rudeš iznenadio pulsku Istru

U ostalim dvobojima osmine finala u srijedu igraju BSK Bijelo Brdo - Rijeka (13 sati), Bjelovar - Lokomotiva (14 sati), Varaždin - Osijek (15.30 sati), Šibenik - Gorica (18 sati), dok se utakmica RNK Split - Dinamo igra 14. veljače 2023.

Nakon što je koprivnički Slaven Belupo prvi izborio četvrtfinale SuperSport Hrvatskog kupa, pobijedivši prošle srijede domaće Nedelišće, međimurskog premierligaša, s čak 6:0, danas, u utorak, doznali smo još dva kluba koji su uspješno prošli prepreku zvanu osmina finala.

To su branitelj naslova splitski Hajduk i zagrebački Rudeš.

Hajduk je gostovao u Bjelovaru gdje ga je dočekala Mladost iz Ždralova, sedmoplasirana momčad druge nogometne lige. Splićani su pobijedili rezultatom 2:0. Strijelci za Hajduk bili su Jan Mlakar u 33. minuti i Dario Melnjak u 38. minuti. Dodajmo i da Mladost u 58. minuti nije iskoristila najstrožu kaznu. Vratar Karlo Sentić je obranio udarac Ivana Barabana.

U drugoj utakmici Rudeš je priredio malo iznenađenje. Vodeća momčad Prve nogometne lige pobijedila je pulsku Istru, trenutačno šestoplasiranu momčad Hrvatske nogometne lige, rezultatom 2:1.

Rudeš je poveo u 11. minuti preko Tomislava Gudelja, a vodstvo je povećao Aleksa Latković u 20. minuti. Za goste je zabio Frano Mlinar u 77. minuti, ali bilo je to sve.

U ostalim dvobojima osmine finala u srijedu igraju BSK Bijelo Brdo – Rijeka (13 sati), Bjelovar – Lokomotiva (14 sati), Varaždin – Osijek (15.30 sati), Šibenik – Gorica (18 sati), dok se utakmica RNK Split – Dinamo igra 14. veljače 2023.