Četvrtak, 25. travnja 2024.

Hrvatski malonogometaši razbili Kostariku na otvaranju Svjetskog prvenstva

Hrvatska je na Kennedyplatzu u Essenu imala brojnu podršku navijača, a hrvatski izbornik Ostrman se zahvalio navijačima

Hrvatski malonogometaši sjajnom predstavom otvorili su Socca Svjetskog prvenstva u malom nogometu koje se održava u njemačkom gradu Essenu. S visokih 8:0 slavili su nad Kostarikom.

Nakon početnog ispitivanja snaga, kada se s dvije sjajne obrane iskazao Nikola Beljan, Hrvatska dolazi u vodstvo u sedmoj minuti pogotkom Edija Ljubasa. Svega tri minute kasnije strijelac za 2:0 je Alberto Sinani, dok je na 3:0 povisio Vinkovčanin Marko Pest-Mundvajl sjajnim dalekometnim udarcem.

Krajem prvog poluvremena dosuđen je kazneni udarac za Kostariku, ali hrvatski vratar Nikola Beljan se istaknuo sjajnom obranom, da bi iz kontre Domagoj Mikleušević povisio na 4:0.

Odmah na početku drugog poluvremena strijelac je ponovno Mikleušević, a najljepši potez utakmice vidjeli smo u 28. minuti kada se Tomislav Haramustek minijaturom oslobodio svog čuvara i pogodio u same rašlje za visokih 6:0.

Priču su zaključili Alberto Sinani i Domagoj Mikleušević za ukupnih 8:0.

Trostruki strijelac Domagoj Mikleušević član je reprezentacije od ovogodišnjeg EuroCupa, a i ovoga puta opravdao je poziv izbornika Ostrmana.

“Ja sam iznimno sretan što sam dio reprezentacije. Ne mogu vjerovati da sam postigao tri gola, ali uz ovu neopisivu podršku navijača bilo mi je puno lakše. Unutar ekipe je sjajna atmosfera, u nastavku natjecanja nastavljamo u istom ritmu te se nadam da ćemo otići do kraja”, izjavio je Mikleušević.

Hrvatska je na Kennedyplatzu u Essenu imala brojnu podršku navijača, a hrvatski izbornik Ostrman se zahvalio navijačima te ih pozvao da u velikom broju dođu u ponedjeljak na utakmicu protiv Meksika koja bi mogla biti ključna u borbi za prvo mjesto u skupini.

“Danas su svi igrači dobili svoju minutažu. To je jako bitno zbog prilagodbe na teren i podlogu ovdje na stadionu. Dokazali smo da imamo širinu i to je naša velika snaga. Sada se moramo malo odmoriti, a onda slijedi analiza Meksika i priprema za našu drugu utakmicu”, riječi su hrvatskog izbornika Željka Ostrmana.

Hrvatska reprezentacija iduću utakmicu na Socca SP u malom nogometu igra u ponedjeljak u 21 sat uz izravni prijenos na Nova Sportu.