Subota, 20. travnja 2024.

HT PRVA LIGA Dinamo lako sredio oslabljene Slavenaše

Koprivničanci su u Zagreb doputovali bez čak osmorice igrača. Suspendirani su bili Ivan Krstanović, Goran Paracki i Arijan Brković, a ozlijeđeni Bruno Bogojević, Alen Grgić, Vinko Soldo, Matko Zirdum i Lovro Zvonarek

Dinamo i Slaven Belupo odigrali su danas u Zagrebu posljednju utakmicu 19. kola HT Prve lige. Domaćin je prilično lako ostvario pobjedu protiv oslabljenih gostiju koji su u prošlom kolu osvojili važne bodove u Puli.

Modri su susret dočekali na četvrtom mjestu ljestvice s osam bodova manje od vodećeg Osijeka, ali i s tri nastupa manje, dok je Slaven bio deveti sa 16 bodova, devet više od ‘fenjeraša’ Hrvatskog dragovoljca.

Koprivničanci su u Zagreb doputovali bez čak devetorice igrača. Suspendirani su bili Ivan Krstanović, Goran Paracki i Arijan Brković, a ozlijeđeni Bruno Bogojević, Alen Grgić, Mario Marina Vinko Soldo, Matko Zirdum i Lovro Zvonarek.

Dinamo je pak ogled s Farmaceutima dočekao u dobrom ozračju nakon pobjede protiv West Hama u Londonu i osiguravanja proljeća u Europskoj ligi. Na klupi domaćih bio je bivši uspješni trener Slavena Belupa Željko Kopić kao privremeni trener do kraja jeseni, dok je aktualni strateg Farmaceuta Zoran Zekić proglašen potencijalnim kandidatom za Dinamovog trenera u proljetnom nastavku.

Dinamo nije puno mijenjao u odnosu na sastav koji je započeo susret u Engleskoj i već u 13. minuti bio je u prednosti. Ristovski je ubacio s desne strane, a Andrić je iskoristio neodlučnost u gostujućoj obrani i glavom poentirao za 1:0.

Još jednom obrana Slavena nije dobro reagirala u 19. minuti, kad je Ademi uposlio Oršića kojem iz blizine nije bilo teško pogoditi za povećanje prednosti.

Uskoro je zbog ozljede mišića lista teren morao napustiti Kvržić. Ušao je Van Bruggen koji je pojačao zadnji red i stao između Božića i Gode koji su započeli na stoperskim pozicijama u obrani četvorice.

Zoran Kvržić ozlijedio se u ranoj fazi utakmice u Maksimiru // Foto: Luka Šarlija/NK Slaven Belupo

Sušak je u 25. minuti obranio udarac Oršića, ali je u nastavku akcije Dinamov napadač bio precizan, od vratnice je lopta ušla u mrežu za visokih 3:0.

U drugom poluvremenu uspio je Slaven stabilizirati obranu, a prvi udarac u okvir uputio je Hadžić, Livaković je obranio. Nakon udarca Boseca u 76. minuti lopta se odbila do Laušića koji je uzdrmao gredu.

U 80. minuti sve je dobro napravio Zapata, probio se na pet metara i onda promašio okvir gola. Još jednu dobru priliku imao je Laušić u 83. minuti, ali je njegov pokušaj odličnom intervencijom zaustavio Livaković.

Prvoligaški debi imao je Filip Hlevnjak koji je u 87. minuti zamijenio Kocijana. U drugom poluvremenu mreže se nisu tresle, u samoj završnici Lauritsen je tukao pored vratiju.

Modri su pretekli Hajduk te na ljestvici zauzimaju treće mjesto, s boljom gol-razlikom i utakmicom manje od splitskih Bijelih.

Dinamo u srijedu igra zaostalu utakmicu u Puli, potom u nedjelju gostuje kod Hrvatskog dragovoljca, dok Slaven u petak dočekuje Lokomotivu za kraj jesenske polusezone.

Božić i Ademi
Pozdrav kapetana Tomislava Božića i Arijana Ademija // Foto: Luka Šarlija/NK Slaven Belupo

DINAMO – SLAVEN BELUPO 3:0 (3:0)
ZAGREB – Stadion Maksimir. Gledatelja 2049. Sudac: Mario Zebec (Cestica).
DINAMO (3-5-2): Livaković – Theophile-Catherine (od 46. Lauritsen), Šutalo, Perić – Ristovski, Mišić, Ademi, Ivanušec, Špikić (od 46. Franjić) – Andrić (od 46. Jurić), Oršić. TRENER: Željko Kopić.
SLAVEN BELUPO (4-3-2-1): Sušak – Bosec, Božić, Goda, Utin (od 67. Mlinarić) – Kvržić (od 21. Van Bruggen), Kocijan (od 87. Hlevnjak), Caimacov – Glavčić (od 67. Laušić), Zapata – Hadžić (od 67. Monjac). TRENER: Zoran Zekić.
STRIJELCI: 1:0 Andrić (13), 2:0 Oršić (19), 3:0 Oršić (25).

Robert Krčmar i dr. Eugen Fucak
Fizioterapeut Slavena Belupa Robert Krčmar i liječnik dr. Eugen Fucak // Foto: Luka Šarlija/NK Slaven Belupo

10. Hrv. dragovoljac 19 1 4 14 15:47 7

PAROVI 19. KOLA: Istra 1961 – Hrvatski dragovoljac 3:0, Lokomotiva – Hajduk 3:3, Rijeka – Gorica 1:2, Osijek – Šibenik 3:1, Dinamo – Slaven Belupo 3:0. ZAOSTALA UTAKMICA 4. KOLA: Istra 1961 – Dinamo (srijeda, 18.00).