Subota, 20. travnja 2024.

HT PRVA LIGA Rijeka uzela tri boda u koprivničkoj magli

Nogometaši Slavena Belupa danas su na Gradskom stadionu ‘Ivan Kušek – Apaš’ ugostili Rijeku u utakmici 17. kola HT Prve lige.

Utakmica je odigrana po gustoj magli koja se nad Koprivnicu spustila u večernjim satima.

U prvom dijelu susreta Rijeka je ostala bez udarca u okvir domaćih vratiju, dok je Slaven imao par prilika koje nije iskoristio. Najbliže pogotku bio je Marina nakon kornera, ali je vratar Rijeke Zlomislić dobro reagirao. Tukao je kasnije i Bosec, pokraj gola.

Početkom nastavka Rijeka je povela. Iz kornera je ubacio Murić, a loptu je u vlastitu mrežu spremio Krstanović koji je uskoro napustio travnjak. Zamijenio ga je Zapata, a umjesto Solde je ušao Laušić.

Na 0:2 povisio je Drmić koji je iz blizine pogodio glavom nakon ubačaja Murića u 70. minuti. Četiri minute kasnije Michail Caimacov krasno je pogodio rašlje za konačnih 1:2.

Mogao je Slaven do boda, ali je Hadžić u 86. minuti promašio kazneni udarac, njegov je slab šut obranio Zlomislić.

Farmaceuti će u srijedu gostovati u Osijeku u četvrtfinalu Kupa.