Još jedna igračica priključit će se Podravki Vegeti u sljedećoj sezoni. Nakon godine dana u Poljskoj, kući se vraća Ivona Mrđen.

– Sretna sam što se vraćam iako je prošla tek jedna godina. Volim ovaj grad i klub u kojem sam odrasla. Drago mi je što ću biti dio nove ekipe. Veselim se nadolazećoj sezoni i novim izazovima – rekla je Ivona Mrđen.

U aktualnoj sezoni Ivona kao srednja vanjska nastupa za poljski Jaroslaw u kojem igra vrlo dobro. Nije to prošlo nezapaženo kod čelnika Podravke, te je potpisala ugovor na dvije godine.

Ivona Mrđen
Ivona Mrđen sreću je potražila u Poljskoj // Foto: Privatna Arhiva

Ivona je rođena Koprivničanka, prošla je kroz Podravkinu rukometnu školu te je nastupala za sve dobne kategorije.

Osvojila je tri zlata na kadetskim prvenstvima Hrvatske, a osvajala je nagrade za najbolju igračicu turnira te je više puta izabrana u najbolju sedmorku državne završnice. Prošla je i kroz sve reprezentativne selekcije te je s kadetskom reprezentacijom Hrvatske 2015. godine osvojila šesto mjesto na Europskom prvenstvu u Makedoniji.

Ivona Mrđen okrenula je novu stranicu: ‘Doma je uvijek najljepše, ali Poljska mi nudi priliku za iskorak i nova iskustva’

Za prvu ekipu prvi put je registrirana 2014. godine te je do 2018. osvojila tri naslova prvakinja i tri Kupa. Članica koprivničke ekipe bila je i u sezoni 2020./21. kad je osvojila jošš jedan naslov prvakinja.

Zasad još nije poznato hoće li u novoj sezoni u Podravki trenirati i igrati pod vodstvom aktualnog trenera, svog oca Gorana Mrđena, ili će na klupi doći do promjene. Kao izgledni kandidat za Podravkinu klupu spominje se Željko Babić…