Subota, 27. travnja 2024.

Kadetkinje Agata Kokša i Petra Karij postale prvakinje Hrvatske u šahu

Članice su športskog šahovskog kluba Konaki iz Novog Virja

U Vinkovcima je prošlog vikenda održano pojedinačno Prvenstvo Hrvatske u ubrzanom šahu za kadete i kadetkinje od 8 do 14 godina.

U kategoriji kadetkinja do 10 godina Agata Kokša osvojila je naslov državne prvakinje u ubrzanom šahu za 2021. godinu.

Agata je u devet kola osvojila 8,5 bodova te je prvo mjesto osvojila bez izgubljene partije.

Članica je športskog šahovskog kluba Konaki iz Novog Virja i ovo joj je ujedno i četvrti naslov državne prvakinje u standardnom i ubrzanom šahu.

“Čestitke Agati i puno uspjeha u daljnjim natjecanjima”, istaknuli su iz Općine Molve.

Dodajmo i da je prvo mjesto u konkurenciji do 14 godina osvojila i članica novovirovskog šahovskog kluba Petra Karij s osam bodova i također bez izgubljene partije.

Solidne nastupe, pak, od igrača ŠŠK Konaki imali su i Marko Krajačić, Luka Matekov, Emanuel Pav, Ivano Vranić, Lorena Đuroci, Petra Krajačić i Vanja Bednaić.