Kakva drama u četvrtfinalu Kupa: nakon burne utakmice i dva crvena pobjednika odlučili jedanaesterci

Trener Farmaceuta Zoran Zekić dobro je promiješao početni sastav, većinu prvotimaca ostavio je na klupi, dok je domaćin istrčao u najjačem sastavu. Obje momčadi su u prvih 90 minuta promašile kazneni udarac...

Osijek i Slaven Belupo večeras su u Gradskom vrtu odigrali utakmicu četvrtfinala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa. Bila je to prava drama koja je potrajala dulje od dva sata, a na kraju su o polufinalistu odlučili jedanaesterci.

Imao je Osijek inicijativu i prilike u prvom poluvremenu, jedan mu je pogodak poništen zbog zaleđa, ali se na odmor otišlo netaknutih mreža.

Slaven je ostao bez prave prilike u prvih 45 minuta, dok su se pred pričuvnim vratarom Slavena Sušakom redale opasnosti u režiji Osijekovih igrača.

Pokušavali su Fiolić, Kleinheisler, Škorić i Mierez, no Sušak je bio koncentriran. Ipak, Zekić nije mogao biti zadovoljan jer mu je momčad bila u podređenom položaju veliku većinu vremena pa je u 38. minuti povukao neobičan potez – promijenio je čak trojicu igrača.

Umjesto Van Bruggena, Mlinarića i Utina ušli su Marina, Božić i Caimacov. U drugo poluvrijeme bolje su ušli gosti iz Koprivnice te su u 54. minuti došli nadomak vodstva. Kolumbijac Zapata dobro je tukao iskosa s desne strane, ali je greda spasila Osijek.

Ivan Sušak
Vratar Slavena Belupa Ivan Sušak debitirao je u Osijeku // Foto: Luka Šarlija/NK Slaven Belupo

U 61. minuti napravio je Zekić još dvije zamjene, umjesto Brkovića i Laušića ušli su iskusni Krstanović i Kvržić. Pokušao je potom Kvržić iskosa, Malenica se nije dao iznenaditi, potom se Zapata nije najbolje snašao nakon što je izbio sam pred osječkog vratara.

U 69. minuti kazneni udarac za Slaven Belupo. Caimacov je pronašao Kvržića koji je uposlio Godu, a njega je s leđa srušio domaći kapetan Škorić. Sudac Jović pokazao je na bijelu točku, a Ivan Krstanović prevario je Malenicu, ali je pogodio gredu.

Dvije velike prilike imao je Slaven u 75. minuti, Krstanović i Zapata bili su sami pred golom, ali je Malenica u oba navrata dobro reagirao.

A onda u 83. minuti i kazneni udarac za Osijek. Bočkaj je bacio aut, a Marina je laktom u glavu pogodio domaćeg stopera Lončara. Loptu je namjestio Petar Bočkaj, a sjajni Ivan Sušak obranio je njegov udarac.

Do kraja regularnog dijela utakmice bilo je još nekih pokušaja, ali mreže se nisu tresle i otišli smo u produžetak.

Slaven Belupo
Predah igrača Slavena Belupa uoči produžetka u Osijeku // Foto: Luka Šarlija/NK Slaven Belupo

U 4. minuti prvog produžetka šok za navijače u Gradskom vrtu; domaći veznjak Žaper dobio je izravni crveni karton, vjerojatno zbog nečeg što je dobacio glavnom sucu Franu Joviću.

Slaven je preuzeo inicijativu, ali nije uspio stvoriti pravu opasnost pred Malenicom. Na početku drugog produžetka Zapatu je kod gostiju zamijenio Glavčić. Snage su izjednačene u 108. minuti, kad je Kvržić zbog starta s leđa u suparničkom kaznenom prostoru zaradio drugi žuti karton.

Daku je oštrim startom u 113. minuti dobro sredio Božića, koji je ostatak susreta morao odraditi šepajući jer je Zekić iskoristio svih šest zamjena.

Na isteku 120. minute ozlijedio se Antonio Bosec nakon duela s Topčagićem koji ga je udario laktom u predjelu vrata. Nije izgledalo dobro, ali se desni bočni vratio nakon ukazane pomoći.

Kako pogodaka nije bilo, drama u Gradskom vrtu stigla je do vrhunca kad se pristupilo izvođenju jedanaesteraca. Škorić je pogodio gredu, Goda promašio okvir, ostali su u prvih pet serija bili precizni.

U šestoj seriji Zirdum je pogodio gredu, a Daku je pogodio i Osijek je mogao početi sa slavljem.

Osijek - Slaven Belupo
Detalj s utakmice Osijeka i Slavena Belupa u Gradskom vrtu // Foto: Luka Šarlija/NK Slaven Belupo

OSIJEK – SLAVEN BELUPO 5:4 (0:0, 0:0)
OSIJEK – Gradski vrt. Gledatelja 1000. Sudac: Fran Jović (Zagreb).
OSIJEK (4-2-3-1): Malenica – Bartolec (od 72. Miloš), Lončar, Škorić, Bočkaj – Žaper, Nejašmić (od 72. Jugović) – Fiolić, Kleinheisler (od 72. Daku), Hiroš (od 46. Bohar, od 104. Brlek) – Mierez (od 77. Topčagić). TRENER: Nenad Bjelica.
SLAVEN BELUPO (3-4-2-1): Sušak – Zirdum, Paracki, Goda – Bosec, Mlinarić (od 38. Božić), Van Bruggen (od 38. Marina), Utin (od 38. Caimacov) – Brković (od 60. Krstanović), Zapata (od 106. Glavčić) – Laušić (od 60. Kvržić). TRENER: Zoran Zekić.
STRIJELCI: -.
JEDANAESTERCI: 0:1 Krstanović, 1:1 Brlek, 1:2 Paracki, 2:2 Jugović, 2:3 Glavčić, Škorić – greda, Goda – promašaj, 3:3 Lončar, 3:4 Marina, 4:4 Fiolić, Zirdum – greda, 5:4 Daku.