Četvrtak, 28. ožujka 2024.

Kiša golova obilježila derbi Lunjkovca i Poljanca, pogledajte kakav se rasplet lige sprema

Lunjkovec je i dalje prvi s 48 osvojenih bodova, a prate ih baš nogometaši Poljanca koji imaju 43 osvojena boda. Tu je još i Struga-Rovokop s 41 bodom, a 40 sakupljenih bodova broji ekipa Poljoprivrednika

Okruglo 20. kolo Treće ŽNL skupine Ludbreg obilježio je derbi dviju vodećih momčadi lige, Lunjkovca i Poljanca. Prava je šteta što gledatelji službeno nisu mogli pratiti susret jer bi svjedočili pravoj golijadi, utakmica je završila rezultatom 4-4. Neriješenim rezultatom zadovoljniji mogu biti domaćini iz Lunjkovca koji su zadržali pet bodova prednosti ispred momčadi Poljanca, iako je još velikih sedam kola do kraja.

Unatoč ranom vodstvu Lunjkovca, Poljanec je preokrenuo rezultat i na poluvrijeme se otišlo s gostujućim vodstvom 1-3. No, domaćini nisu posustali već su izjednačili, da bi Poljanec opet poveo 11 minuta prije kraja. Konačnih 4-4 postavio je domaći Šafarek zabivši u 87. minuti. Spomenimo kako su za Lunjkovec zabijali Sobota (2), Zdelar i već spomenuti Šafarek, a za goste iz Poljanca pogađali su Novak (3) i Zdelar.

U ostalim utakmicama Mladost Sveti Petar svladala je Podgoru sa 6-4, Sloga je doma poražena od Bukovčana 27 rezultatom 2-4, Poljoprivrednik je u gostima dobio Karlovec s 1-4, a Struga-Rovokop bila je s minimalnih 0-1 bolja od Gore.

Lunjkovec je i dalje prvi s 48 osvojenih bodova, a prate ih baš nogometaši Poljanca koji imaju 43 osvojena boda. Tu je još i Struga-Rovokop s 41 bodom, a 40 sakupljenih bodova broji ekipa Poljoprivrednika. Ekipa Bukovčana 27 peta je na ljestvici zahvaljujući sjajnom proljeću u kojem su sakupili 22 od ukupnih 38 bodova.

Između petog i šestog mjesta velika je razlika, Mladost iz Svetog Petra ima 15 bodova manje od Bukovčana 27. Slijede Gora, Karlovec i Sloga, dok na dnu lige tavori Podgora sa samo jednim osvojenim bodom u cijeloj sezoni.

Najzanimljiviji susret 21. kola bit će onaj između trećeplasirane ekipe Struga-Rovokopa i vodećeg Lunjkovca kojeg čeka još jedan težak ispit. U ostalim susretima sastaju se Bukovčan 27 i Karlovec, Podgora i Sloga, Poljanec i Mladost SP te Poljoprivrednik i Gora.