Nedjelja, 28. travnja 2024.

Kocijan odveo Tehničar do pobjede protiv Ludbrežana, vratar Mrmić zaslužan za fair play potez sezone

U drugom poluvremenu trener Cvetkovčana u ovoj utakmici Kruno Lovrek promijenio je formaciju, Kocijana iz zadnje linije stavio u sredinu i to se pokazalo kao pun pogodak

U subotu su odigrane utakmice drugog kola Lige za prvaka i Lige za opstanak u Trećoj HNL Sjever.

U Ligi za prvaka Tehničar je u Cvetkovcu pobijedio susjednu Podravinu iz Ludbrega. Gosti su poveli u 15. minuti, a strijelac je bio Karlo Sambolec.

U 53. minuti Mateo Kocijan najprije je izjednačio rezultat, a u 77. je zabio i za preokret i nova tri prvenstvena boda.

Podravina je bila puno bolja u prvom poluvremenu, iako je Alen Milek pogodio stativu kod domaćina.

U drugom poluvremenu trener Cvetkovčana u ovoj utakmici Kruno Lovrek promijenio je formaciju, Kocijana iz zadnje linije prebacio u sredinu i to se pokazalo kao pun pogodak.

Iako je igrač utakmice bio Kocijan, koji bi vrlo lako u ljeti mogao preseliti u prvoligaša Slavena Belupa, potez utakmice napravio je domaći vratar Ante Mrmić. Naime, netom prije pogotka gostiju, Mrmić je pošteno rekao da je korner, iako je sudac pokazao loptu za Tehničar. Poštenje se na kraju isplatilo i tako treba biti u sportu. Pravi fair play.

U ostalim utakmicama Lige za prvaka Polet iz Svetog Martina na Muri s uvjerljivih 5:1 pobijedio je Papuk u Orahovici, dok je vodeća Mladost iz Ždralova s 3:0 slavila protiv Radnika Križevci.

U Ligi za opstanak Virovitica je s 5:2 pobijedila Podravac iz Virja, Bjelovar je kod kuće slavio s 4:0 protiv Rudara iz Murskog Središća, a Graničar je u Đurđevcu s 3:1 dobio varaždinski Varteks.