Nedjelja, 28. travnja 2024.

Lovro Zvonarek zabio za pobjedu Slavena Belupa protiv Varaždina

U posljednjem kolu prvenstva Slaven Belupo u Koprivnici je pobijedio susjede iz Varaždina minimalnim rezultatom.

Strijelac za sva tri boda domaćina u 88. minuti bio je mladi Lovro Zvonarek.

Varaždin je ovim porazom ispao iz lige s 28 bodova, jednim manje od devetoplasirane Istre i dva manje od osmoplasirane lokomotive.

Slaven Belupo s 34 boda završio je sezonu na sedmom mjestu.

U prvih 20 minuta današnje utakmice nismo vidjeli prilike. Koprivnička je momčad imala više od igre, a onda su gosti prvi zaprijetili. Đurasek je u 21. minuti snažno odapeo sa 16 metara, a Čović odličnom reakcijom skrenuo loptu u stativu i spasio svoj gol. Pokušao je Peco nedugo nakon toga iz daljine, no rezultat se nije mijenjao. Na odmor se otišlo bez pogodaka.

U drugom poluvremenu koprivnička je momčad umalo stigla do vodstva u 56. minuti kada je Krstanović pogodio mrežu gostiju, ali nakon VAR provjere pokazalo se da je bio u zaleđu. Pet minuta kasnije zabio je i Varaždin, no ponovno je VAR poništio gol zbog zaleđa. Slavenova je momčad povela s 1:0 u 88. minuti utakmice. Zvonarek je izvrsno naciljao iskosa s desne strane i pogodio suprotni kut golmana Zelenike. Bio je to prvijenac šesnaestogodišnjaka u dresu Slavena Belupa. U sudačkoj nadoknadi utakmice za koprivnički je klub debitirao još jedan mladić. Kapetan juniora Matija Vuić zaigrao je umjesto Apaua.

REZULTATI 36. KOLA PRVE HNL:

Slaven Belupo – Varaždin 1:0, Hajduk – Lokomotiva 2:0, Rijeka – Gorica 2:1, Osijek – Istra 1961 2:1, Dinamo – Šibenik (subota, 19.30).