Subota, 27. travnja 2024.

Koprivničanac Borna Kapusta nosio Cibonu do naslova u Kupu: ‘Osjećaj prvog trofeja je odličan, to mi je prvi seniorski’

Koprivničanac Borna Kapusta nagrađen je kao najbolji igrač, ali i prvi strijelac završnog turnira

Košarkaši zagrebačke Cibone u subotu su obranili naslov u Supersport kupu Krešimir Ćosić. U reprizi prošlogodišnjeg finala ponovno su svladali Cedevitu Junior rezultatom 86:66 (26:18, 19:13, 17:23, 24:12).

U prvo ime susreta prometnuo se Koprivničanac Borna Kapusta koji je kasnije nagrađen kao najbolji igrač, ali i prvi strijelac završnog turnira.

U finalnom susretu postigao je 27 poena, a upisao je i osam asistencija i šest skokova.

“Krenuli smo u utakmicu dosta dobro, dogovorili smo se da moramo krenuti obrambeno. U trećoj četvrtini su se uspjeli vratiti na par poena razlike, ali tu nam se otvorilo par zicera. Opet smo se odvojili i priveli utakmicu lagano do kraja. Osjećaj prvog trofeja je odličan, to mi je prvi seniorski. Cijela ekipa je dala sve od sebe, bacali smo se na glavu za svakom loptom, to se vidjelo i to nam se na kraju vratilo”, istaknuo je Kapusta nakon osvojenog Supersport kupa Krešimir Ćosić.

Borna Kapusta na rukama suigrača iz Cibone
Borna Kapusta na rukama suigrača iz Cibone // Foto: Marin Sušić

Očekivao se neizvjestan dvoboj od prve minute. I bilo je neizvjesno, ali samo jedan dio prve četvrtine. Onda se Cibona, ponajprije zahvaljujući Filipu Bundoviću i Svenu Smajlagiću, odvojila na 26:18. Ponovno su Sesarovi igrači prikazali pravu timsku igru. U drugoj dionici stečenu su razliku povećali na +15, a na poluvrijeme se otišlo s 45:31.

Ipak, momčad Cedevite Junior nije se lako predavala. Treću četvrtinu priveli su kraju samo s minus osam i postojale su šanse da će uhvatiti priključak u posljednjih deset minuta. No, Borna Kapusta to nije dopustio. U prve četiri minute posljednje dionice ubacio je 11 poena i pomogao svom sastavu da odu na 74:57. Vitamini ih tu više nisu mogli ugroziti. U nastavku su Cibosi smireno priveli utakmicu kraju i s 86:66 osvojili drugi uzastopni Kup.

Osim Kapuste, u Ciboni su se istaknuli i Filip Bundović koji je ubacio 17 koševa, a Sven Smajlagić zabilježio je 11 poena. Lovro Mazalin i Krešimir Ljubičić ubacili su po 10 poena.

Najučinkovitiji u drugom zagrebačkom sastavu bio je Jakov Mustapić s 20 poena i pet asistencija. Dvoznamenkasti broj koševa ubacio je još Renato Serdarušić. Glavni zadatak Vukovima bio je zaustaviti Krunoslava Simona, što su i uspjeli, budući da je ubacio samo osam poena.

“Kako sam i najavio nakon pobjede nad Šibenkom da trebamo limitirati Simona i Mustapića, to smo i učinili, dobro smo se pripremili i nismo im dozvolili da se razigraju ni da nam trče u leđa. Imali smo mali problem adaptacije u prvoj četvrtini , ali serija 19-0 na prelasku u drugu četvrtinu je bila sjajna, tu su najveći posao napravili Bundović i Kapusta. To su već bile naznake u kojem će smjeru otići utakmica. Treću četvrtinu je trebalo odraditi defenzivno, a posljednja četvrtina je bila samo privođenje utakmice kraju. Bili smo favoriti i bilo je bitno napraviti psihološku pripremu. Bilo je i pogrešnih rotacija, ali kontrolirali smo ritam. Puno mi je pomoglo vidjeti utakmicu koju smo u prvenstvu izgubili od njih kad je igrao Simon, a Božo Radoš i Bariša Krasić su napravili odličan posao u pripremi. Ovo je bio najteži put jedne ekipe do trofeja, od Splita, preko Zadra pa do finala s Cedevitom”, istaknuo je, pak, za službene klupske internetske stranice trener Vukova Josip Sesar.