Košarkaši Podravca iz Virja i dalje na vrhu ljestvice, križevački Radnik skočio na drugo mjesto

Prošlog vikenda odigrane su samo tri utakmice 16. kola Druge košarkaške lige Sjever.

Podravac je pobjedom nad Ivančicom zadržao prvo mjesto, a Radnik se pobjedom protiv Labrade izjednačio na drugom mjestu s Vindijom koja je u ovom kolu bila slobodna.

U utakmici za zaborav Podravac je dugo lomio otpor Ivančice. Gosti iz Ivanca su dobili prvu i treću četvrtinu, ali im je ponestalo snage i koncentracije u parnim četvrtinama pa su oba boda ostala u Virju. Do konačne pobjede, rezultatom 77:64, bijelo-crvene je kao i obično vodio Stefan Zadravec (34, 1×3) i pitanje je kako bi utakmica završila da nije bio tako raspoložen. Martin Vedriš (2×3) i Nikola Šestak dodali su po 10 koševa, a Julijan Zadravec 9 (2×3). Kod gostiju je Stjepan Herceg postigao 15 (1×3), Dean Herceg 13 (4×3) i Marko Kapustić 13 koševa.

I Radnik se mučio protiv Labrade. U zadnju četvrtinu se ušlo sa samo tri koša prednosti za Križevčane, da bi u završnici košarkaši Radnika podebljali prednost do konačnih 82:71. Kod pobjednika su najveći doprinos pobjedi dali najmlađi Borna Katanović (17, 2×3), najiskusniji Ivan Svoboda (16, 3×3) i zimsko pojačanje Karlo Kos (16). Dvoznamenkasti broj koševa postigli su još Mario Matoić (10) i Luka Biondić (10, 2×3). Kod gostiju iz Zagreba najbolji je bio Marin Jakšić (21, 1×3), a vrlo dobri su bili Lovro Došen i Luka Brajković (po 15) i K. Perić (12, 1×3).

Međimurje je u Čakovcu pobijedilo bjelovarski Vedi sa 101:80 i zadržalo priključak s vodećom trojkom. Kod pobjednika je Ivan Golik postigao 19 (3×3), Mario Novak 16 (2×3), Petar Glumac 15 (1×3), Mislav Kranjčec 14 (4×3), a Domagoj Kuzmić 13 (1×3) koševa. Kod gostiju je sjajni Ivan Jukić zabio 35 (6×3), Marin Šobak 13, a Jan Zvonimir Vrdoljak 9 koševa.

Virka i Petar Zrinski će svoju utakmicu odigrati u utorak u Virovitici.

Nakon 16 odigranih kola, Podravac je i dalje sam na vrhu ljestvice s dva poraza. Radnik se na drugom mjestu izjednačio s Vindijom po broju pobjeda i tri poraza, a Međimurje je četvrto s četiri poraza.