Četvrtak, 25. travnja 2024.

Koprivnički atletičari odlični na Prvenstvu Hrvatske u planinskom trčanju

U subotu je održano pojedinačno i ekipno Prvenstvo Hrvatske u planinskom trčanju na kojemu je i Atletski klub Koprivnica imao svoju ekipu, i to u sastavu Benyamin Vuk, Ino Šepec i Zvonimir Prosenjak.

Start utrke bio je na rivi u Kaštel Sućurcu, a cilj kod crkve svetog Luke na Kozjaku, na 762 metara nadmorske visine.

Stazu dužine osam kilometara Benyamin Vuk je istrčao za 51:35 minuta i u pojedinačnom poretku osvojio 26. mjesto. Ino Šepec je zauzeo 34. mjesto s vremenom 55:01 minuta, dok je Zvonimir Prosenjak bio 41. s vremenom 1:02:51.

U ekipnom poretku ekipa Atletskog kluba Koprivnica zauzela je osmo mjesto s vremenom 2:49:27.