Subota, 20. travnja 2024.

Košarka: Podravac lako prošao Križevce, Ludbrežani nanijeli prvi poraz Ivančici

Prošlog vikenda odigrane su samo tri utakmice 7. kola Druge hrvatske košarkaške lige sjever.

Podravac je prilično autoritativno prošao Križevce i nanio Radniku drugi uzastopni poraz. Već u prvoj četvrtini, nakon ozljede najboljeg igrača Radnika, Tomislava Matoića, četiri trice Julijana Zadravca i uvjerljivog vodstva Virovaca, 29:16, nazirao se pobjednik ove utakmice. U drugoj i trećoj četvrtini vodstvo Podravca je povećano na 63:44, što je bilo nedostižno za Križevčane.

Kod virovskih bijelo–crvenih najbolji strijelac je uobičajeno bio Stefan Zadravec sa 24 postignuta koša, njegov brat Julijan je dodao 18 (4×3), Igor Odobašić 12 (1×3), a Marko Hrženjak 9 (1×3) koševa. Kod domaćih su najbolji strijelci, Marko Jukić 12 (2×3) Tomislav Maslić 11 i Borna Katanović 10 (1×3) bili limitirani na ovako mali broj koševa.

Grafičar je u Ludbregu nanio prvi poraz Ivančici, 73:59. Prve tri četvrtine dobili su domaći, a gosti su u zadnjoj neznatno ublažili poraz. Kod Grafičara je najbolji strijelac bio Mario Novak sa 20 (2×3), a Bruno Dijanušić i Ante Božić postigli su po 13 koševa. Kod gostiju iz Ivanca, Kruno Smontara (2×3) i Filip Rožman (1×3) su zabili po 14, a Robert Taučer 11 (2×3) koševa.

Međimurje je teže od očekivanog pobijedilo Petar Zrinski, 74:71. Kod domaćih su najviše pobjedi pridonijeli Petar Glumac 23 (2×3), Domagoj Kuzmić 22 (1×3) i Ivan Golik 15 (2×3) koševa, a kod gostiju iz Vrbovca, najbolji igrač je bio Karlo Pandur 26 (3×3), a istaknuo se i Andrej Topić 20 (1×3).

Utakmica Bjelovar – Vindija nije odigrana poradi pozitivnih igrača na covid-19, Virka je bez borbe dobila utakmicu protiv Koprivnice, a u ovom kolu je slobodan bio bjelovarski Vedi.

Nakon sedam odigranih kola na ljestvici vode Ivančica, Grafičar i Podravac sa po jednim porazom.