Subota, 20. travnja 2024.

Košarkaši Grafičara neočekivano lako pobijedili Podravac

Trener Podravca Mirko Hrženjak nije uspio pronaći ni jednog raspoloženog igrača, a šut Virovaca je bio katastrofalan. Ne pamtimo kada je Podravac u jednom poluvremenu postigao samo 19 koševa

Odigrano je nepotpuno 8. kolo Druge hrvatske košarkaške lige sjever. Utakmice između Podravca i Grafičara uvijek su bile neizvjesne, uzbudljive i borbene. Međutim, ovaj put vrlo malo od toga smo vidjeli.

Grafičar je neočekivano lako pobijedio u Virju, 74:59. Ludbrežani nisu odigrali neku veliku utakmicu, ali je to bilo dovoljno za uvjerljivu pobjedu protiv neprepoznatljivog Podravca. Već u prvoj četvrtini bilo je uvjerljivih 17:8, a do poluvremena, 38:19, za ludbreške plave.

Trener Podravca Mirko Hrženjak nije uspio pronaći ni jednog raspoloženog igrača, a šut Virovaca je bio katastrofalan. Ne pamtimo kada je Podravac u jednom poluvremenu postigao samo 19 koševa. Grafičar je bio tek malo raspoloženiji, ali je to bilo dovoljno za visoko vodstvo u prvom poluvremenu. Ni u nastavku se nije ništa bitno promijenilo.

Tek ulaskom juniora Tomislava Benotića (10), koji je najveći dobitak za trenera na ovoj utakmici, Adija Stajkua i Antonija Šoša u zadnjoj četvrtini, bijelo-crveni su malo živnuli, ali to nije bilo dovoljno za više od podnošljivog poraza. Kod pobjednika su najbolji bili Mario Novak (17, 1×3), Ante Božić (15) i Bruno Dijanušić (15, 1×3), a kod Podravca Stefan (16) i Julijan (11, 3×3) Zadravec.

Ivančica je bila dominantna protiv bjelovarskog Vedija, 97:62. Kruno Smontara (30, 5×3), Dean Herceg (24, 7×3), Filip Rožman (14 2×3), Luka Putar (12) i Roman Taučer (9) bila je najraspoloženija petorka Zagoraca, a kod Bjelovarčana Marin Šobak 19, Matej Čurić 12, Nikola Laić 11 koševa.

Vindija je tek u zadnjoj četvrtini uspjela slomiti križevački Radnik, 79:76. Radnik je nakon isteka treće četvrtine vodio 63:51, ali su poletni i mladi Varaždinci u zadnjoj dionici uspjeli preokrenuti rezultat i doći do pobjede. Kod Zagoraca su najbolji bili najiskusniji Manuel Novak (28, 2×3), a odlično su mu asistirali juniori Matija Pavlic (23, 3×3) i Bruno Tomić (12, 1×3). Kod Prigoraca je primjer svima davao najiskusniji Tomislav Maslić (21), a od mladih su se istaknuli Marko Jukić (11) i Luka Biondić (11).

Virka je došla do druge pobjede u Vrbovcu. Bili su bolji od Petra Zrinskog, 72:65. Briljirao je Vatroslav Golub koji je postigao 28 (3×3) koševa, značajno su mu pomogli Antonio Pavlović s 14, te Zvonimir Petrović i Simon Matišić s po 12 koševa. Kod Vrbovčana je najbolji strijelac bio Hrvoje Kravos 21 (5×3), Karlo Pandur i Stjepan Juroš dodali su po 12, a iskusni Filip Tomić koji je zaigrao prvi puta u ovom prvenstvu, 9 koševa.

Utakmica Međimurje – Bjelovar je odgođena na zahtjev gostiju poradi pozitivnih igrača na covid-19. Nakon osam odigranih kola na ljestvici vode Ivančica, Grafičar s po jednim porazom, a Podravac je treći s dva poraza.