Srijeda, 24. travnja 2024.

Košarkaši Podravca iz Virja u nikad napetijem prvenstvu zasluženo prvi prošli kroz cilj

Nakon što se odigraju još tri odgođene i jedna prekinuta utakmica, koje neće bitno utjecati na plasman ekipa i na vrh ljestvice, bit će spuštena zavjesa na 19. drugoligašku sezonu koja se igra u ovakvom obliku

Prošlog vikenda odigrano je posljednje, 22. kolo Druge košarkaške lige Sjever, a nakon što se odigraju još tri odgođene i jedna prekinuta utakmica, koje neće bitno utjecati na plasman ekipa i na vrh ljestvice, bit će spuštena zavjesa na 19. drugoligašku sezonu koja se igra u ovakvom obliku. Prvenstvo je bilo zanimljivije i izjednačenije nego ikad tako da se za naslov prvaka do pred kraj prvenstva borilo čak pet ekipa.

Nakon dvije sezone u kojima zbog koronavirusa nismo imali prvaka, ovogodišnje prvenstvo je odigrano i prvak je peti put postao virovski Podravac.

Drugo mjesto će vjerojatno podijelili Ivančica iz Ivanca i varaždinska Vindija, a četvrto su podijelili križevački Radnik i Grafičar iz Ludbrega.

Ivančica, Vindija i Radnik su podigli svoju razinu i predstavljaju pravo osvježenje za ligu. Bolji nego prethodnih sezona su bili i Virka i Bjelovar, iako su rezultatski mogli postići i više.

U zaostaloj utakmici 15. kola Vindija je preokretom u drugom poluvremenu pobijedila Podravac, bilo je 84:81, i nanijela mu četvrti poraz.

Na poluvremenu su gosti vodili s 45:38, ali su ih poletni domaćini sustigli već na početku drugog poluvremena. Do kraja se vodila izjednačena borba u kojoj Podravac nije iskoristio zadnji napad i dva boda su ostala u Varaždinu.

Najviše su pobjedi domaćina pridonijeli Matija Pavlic (22, 4×3) i Bruno Tomić (19), a svoj veliki doprinos pobjedi dali su i Manuel Novak (14) i Lovre Štambuk (12). Kod gostiju je poslovično najbolji bio Stefan Zadravec (26, 2×3), kapetan Nikola Šestak je postigao 18, Balatinec 15 (2×3), a Julijan Zadravec 11 (2×3) koševa.

Petar Zrinski je napravio još jedno iznenađenje pobijedivši Radnik sa 64:55. U utakmici u kojoj strijelci nisu bili naročito raspoloženi kod Vrbovčana su se istaknuli Filip Tomić (17) i Karlo Pandur (12, 1×3), a kod Križevčana Luka Biondić (18, 4×3) i dva Tomislava, Žulj (15, 1×3) i Maslić (10, 1×3).

Grafičar je prvenstvo završio pobjedom u Bjelovaru, bilo je 100:95. Bjelovarčani su nakon treće četvrtine vodili (80:72) pa su Ludbrežani do pobjede došli tek u zadnjoj dionici. Ante Božić je postigao 25 (4×3), Mario Novak 21 (3×3), Andro Svaty 20 (6×3), a Luka Prprović 12 kod pobjednika, a Filip Tušek 31 (2×3), Ivan Stjepanović 23 (5×3), Bruno Vrinjanin 21 (1×3) i Ivan Perković 12 (3×3) kod poraženih.

Međimurje je bilo vrlo uvjerljivo protiv Vedija rezultatom 98:42. Svi igrači su dobili prigodu i dali svoj doprinos pobjedi Čakovčana, a Franjo Kranjčec je postigao 21 (1×3), Domagoj Kuzmić 17 (3×3) i Igor Drk 11 (3×3) koševa. Za Bjelovarčane je tek Nikola Laić bio dvoznamenkasti (16, 1×3).