Nedjelja, 28. travnja 2024.

Košarkašice virovskog Podravca osvojile Kup Ružice Meglaj Rimac regije sjever

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, Virovke su do pobjede i pehara za osvojeno prvo mjesto protiv varaždinskog Econeta došle odličnom igrom u trećoj četvrtini, da bi u četvrtoj samo sačuvale uvjerljivo vodstvo

Nakon što su u gostima najprije u prvom kolu pobijedile Koprivnicu s 57:55, a onda u drugom kolu i Viroviticu sa 73:39, košarkašice Podravca su u finalu Kupa Ružice Meglaj Rimac regije sjever, odigranom u nedjelju u Virju, pobijedile varaždinski Econet sa 68:56.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, Virovke su do pobjede i pehara za osvojeno prvo mjesto došle odličnom igrom u trećoj četvrtini, da bi u četvrtoj samo sačuvale uvjerljivo vodstvo.

Za novi pehar u vitrinama Ženskog košarkaškog kluba Podravac iz Virja, osim trenera Damira Betlehema, zaslužne su igračice Ema Cik, Ena Drmenčić, Iva Šoš, Valentina Hrženjak, Simona Vincek, Marija Halusek, Ana Brezak, Lana i Tena Popović, Laura Lončar i Lana Krznarić.

ŽKK PODRAVAC – KK ECONET 68:56 (12:13, 16:16, 24:11, 16:16)

ŽKK PODRAVAC: Popović L. -, Hrženjak V. 5 (1×3), Drmenčić E. 17 (5×3), Popović T. -, Šoš I. 15, Lončar L. -, Brezak A. 2, Cik E. 22 (1×3), Vincek S. (cap) 5 (1×3), Halusek M. 2, Krznarić L. -, Trener: D. Betlehem

KK ECO NET: Žanić Pe. 7 (1×3), Božović 11, Barušić M. (cap) 15 (2×3), Brezovec 2, Žanić Pa. 7, Štrocinger R. 14 (2×3), Kauzler L. -, Sajko P. -, Rakonić M. -, Vujec L. -, Trener: M. Škerbić