Subota, 20. travnja 2024.

Košarkaški derbi susjeda: Međimurje nadigralo Vindiju u najboljoj partiji sezone

U terminu nogometne Lige prvaka, susjedski košarkaški derbi Druge lige Sjever u utorak navečer u lijepo popunjenoj dvorani I. OŠ u Čakovcu odigrali su Međimurje i varaždinska Vindija u zaostaloj utakmici 17. kola.

U najboljoj partiji sezone, košarkaši Međimurja protiv Varaždinaca zabilježili su uvjerljivu pobjedu od 11 poena razlike rezultatom 78:67, uz sjajnu partiju kapetana Ivana Golika koji je zabio 29 poena, a pridružio mu se play Kuzmić sa 17, kao i ostatak ekipe.

Utakmica je prelomljena u trećoj četvrtini nakon što su domaći prethodno stekli prednost od desetak razlike do kraja poluvremena, da bi nakon povratka s odmora još dodatno stisnuli gas u obrani i nastavili efikasno u napadu te otišli na nedostižnu prednost za Varaždince od +20, priopćeno je iz KK Međimurja.

Početak utakmice bio je dosta nervozan s jedne i druge strane, s puno problema u napadačkom dijelu igre. Domaći su se razigrali u drugoj dionici na krilima kapetana Golika koji je zadavao najviše problema gostima, kako u igri leđima prema košu, tako i sjajnim šutom trice koji ga je konačno krenuo nakon što nije namjestio ruku na gostovanjima u Vrbovcu i Bjelovaru.

Kao rezultat toga počela je rasti prednost čakovečkog drugoligaša koji je do kraja poluvremena stekao lijepu prednost od +12 poena razlike.

U nastavku se domaći nisu opustili i dopustili gostima da se vrate u susret. Iako se probudio bek šuter Matija Pavlic i počeo zabijati trice (na kraju 25 poena), bilo je prekasno. Uz pomoć centra Tomića koji se istaknuo se nekoliko zakucavanja, ali i promašajima s linije slobodnih bacanja uspio je samo smanjiti zaostatak od dvadesetak poena na -13 gostujućeg sastava, ali su domaći pametnom igrom Kuzmića, Kranjčeca i Drka do zicera ubrzo vratili nedostižnu prednost.

Ambiciozni gosti koji su u ovoj sezoni zacrtali visoke ciljeve pokušali su promijeniti tijek utakmice do samog kraja, ali Međimurje nije popuštalo i držalo je 17-20 koševa razlike sve do zadnje dvije minute utakmice.

Tada je trener Stjepan Novak dao priliku da završnicu odigraju svi igrači koje je imao u sastavu što su Varaždinci iskoristili da smanje zaostatak, ali na kraju je on ipak bio dvocifrenih 11 koševa razlike u korist Međimurja za konačni rezultat 78:67 i slatku pobjedu prestižnom ogledu sezone.

Međimurje je s ovom pobjedom opet na istom omjeru pobjeda i poraza u ovoj sezoni 8-8 s kojim drži mjesto u sredini tablice, a do kraja se cilja da isti bude pozitivan i zauzme mjesto što bliže gornjem domu u sezoni koja je označena kao prijelazna s obzirom da je napravljen zaokret i pomlađena momčad koja očito ima potencijal uz nadogradnju.

U subotu navečer u dvorani I. OŠ Čakovec u sklopu 20. kola Međimurje ugošćuje donedavno još jednog aspiranta za vrh, Radnika Križevci.

Međimurje: Golik (cap.) 29, Balent, Kuzmić 17, Gašparić 2, M. Kranjčec 10, Bartolić, L. Horvat 3, Drk 6, Herman, Glumac 7, Totić, F. Krančec. Trener: S. Novak.