Četvrtak, 28. ožujka 2024.

Košarkaški kup: Podravac Virje i Radnik Križevci izborili veliko finale

Utakmica se igra u Križevcima, i to u srijedu s početkom u 21 sat

U polufinalnim utakmicama košarkaškog Kupa Koprivničko-križevačke županije križevački Radnik je pobijedio Viroviticu rezultatom 79:64, a virovski Podravac bjelovarski Vedi s 86:69.

Utakmica u Virju nije bila ni približno mirna i rezultatski neizvjesna kao što se očekivalo ili kao što to rezultat pokazuje. Gosti iz Bjelovara pružili su jako dobar otpor favoriziranim domaćinima pa je utakmica bila riješena tek u zadnjih pet minuta.

Bjelovarčani su do osme minute vodili 18:8. Tada su u igru ušli Bruno Križić i Marko Hrženjak koji je promijenio ritam utakmice i bio najzaslužniji za preokret, 18:26, u 13. minuti.  Stefan Zadravec kojeg je odlično, na rubu prekršaja, onemogućavao Šobak, svoj prvi koš je postigao tek u 17. minuti. Na poluvrijeme je Podravac otišao sa skromnim vodstvom, 43:36.

Ni u prvih 10 minuta nastavka se nije ništa bitnije promjenilo, da bi bijelo-crveni tek u finišu prelomili utakmicu i došli do uvjerljive pobjede.

Iako Podravac ima dužu klupu, obojica trenera dala su priliku svim igračima, koji su je različito iskoristili.

Kod Virovaca je kapetanski borbeno i čvrsto odigrao Nikola Šestak (15), koliko je postigao i Julijan Zadravec. Najbolji igrač utakmice Marko Hrženjak postigao je 14, vrlo dobri Igor Odobašić 13, a Stefan Zadravec 12 koševa.

Kod gostiju se najviše svidio A. Čulo (17), I. Kelava je dodao 16, M. Šobak 12, a Jan Zvonimir Vrdoljak 10 koševa.

U drugoj polufinalnoj utakmici Radnik je u Križevcima pobijedio Virku, bilo je 79:64 pa će se u finalu sastati Radnik i Podravac.

Utakmica se igra u Križevcima, i to u srijedu s početkom u 21 sat.

VEDI – PODRAVAC  69 : 86   (18:16, 18:27, 18:17, 15:26)

Dvorana SŠD u Virju. Datum: 24.09.2020.   Opunomoćenik: Željko Kantar (Križevci), Suci: M. Huzjak (Križevci), L. Pomper (Križevci), R.Bagarić (Novigrad Podravski)

KK VEDI: Lukčin M. 0, Laić N. 8 (1×3), Šobak M. 12, Čulo A. 17, Adamec K. 2, Krajinović D. 2, Rogović D. 0, Čurić M. (cap) 2, Vrdoljak J.Z. 10 (2×3), Kelava M. 16 (1×3), Jurković M. 0, Crnoja M. 0. Trener: Dean Krajinović

KK PODRAVAC: Zadrevec S. 12, Zadravec J. 15 (2×3), Hrženjak M. 14 (4×3), Balatinec M. 2, Kuzmić I. 8 (2×3), Šestak N. (cap) 15, Križić B. 2, Stajku A. 0, Kuzmić L. 0, Cestar A. 3 (1×3), Ratković M. 2, Odobašić I. 13. Trener: Mirko Hrženjak

RADNIK – VIRKA  79 : 64   (16:15, 20:14, 19:16, 24:19)

Dvorana O. Š. LJ.Modec u Križevcima. Datum: 23.9.2020.   Opunomoćenik: Dijana Kolarić (Koprivnica)   Suci: V. Vedriš (Novigrad Podravski), Mario Huzjak (Križevci), M. Stambolija (Koprivnica)

KK RADNIK: Brkić J. 2, Matoić T. 12 (2×3), Nervo D. (cap) 12 (2×3), Orak S. 0, Kulko T. 0, Kurpez M. 10 (1×3), Prstec B. 0, Katanović B. 6 (2×3), Jukić M. 15 (2×3), Behur B. 0, Maslić T. 15 (2×3), Hrandek B. 7 (1×3). Trener: Ante Tomas

KK VIRKA: Šutalo J. 4, Ferenčević M. 9, Golub V. 28, Petrović M. 1, Petrović S. 4, Pavlović A. (cap) 5, Moslavac L. 0, Cah D. 0, Petrović Z. 13 (1×3), Manojlović M. 0. Trener: Igor Lukša