Četvrtak, 2. svibnja 2024.

Košarkaški sjever: Križevčanima i Virovcima pobjede u derbijima

U šestom kolu Druge košarkaške lige Sjever odigrana su dva derbija, a dogodilo se i jedno iznenađenje.

Podravac i Međimurje otvorili su derbi odigran u Virju izuzetno raspoloženi i u vrlo jakom tempu. Nakon prve četvrtine bilo je 33:25, a do poluvremena su domaći imali prednost od 11 koševa. Činilo se da će to biti dovoljno za mirni nastavak, ali žilavi gosti nisu mislili tako. Cijelo su drugo poluvrijeme pokušavali ugroziti vodstvo domaćih, no završilo je istom razlikom kao i na poluvremenu, 96:85. Virovce je do pobjede predvodio Stefan Zadravec (29, 3×3), a odlično su mu pomagali Antonio Šoš (20, 1×3), slavljenik Martin Vedriš (18, 2×3) i Nikola Šestak (17, 1×3). Gosti su također imali kvartet najraspoloženijih: Peter Glumac (18, 1×3), Mario Novak (16, 1×3), Domagoj Kuzmić i Mislav Kranjčec (po 15 i 1×3).

Križevčani su predvođeni Ivanom Svobodom (25, 4×3) došli do vrlo važne pobjede, 72:63, u Varaždinu. Pun doprinos pobjedi dali su i razigravači Dorian Ribarić (19, 1×3) i Mario Matoić (10). Kod Varaždinaca je najraspoloženiji bio Luka Štambuk 21 (3×3), Luka Prprović je dodao 11, a Kruno Smontara i Filip Majdak po 10 koševa.

Iznenađenje se dogodilo u gradskom derbiju u kojem je Bjelovar došao do druge pobjede i nanio gradskom suparniku Vediju prvi poraz, 77:73. Filip Tušek (22), Bruno Vrinjanin (19, 2×3), Ivan Perković (15, 3×3) i Ivan Stjepanović (10, 1×3) bili su najbolji akteri kod pobjednika, a Ivan Jukić (29, 5×3) i Luka Jurički (20, 3×3) kod poraženih.

Koprivnica je upisala novi poraz u Ivancu. Uz 14 postignutih trica, bolja od njih bila je Ivančica, 93:54. Dean Herceg je postigao 29 (5×3), Leonardo Matuza 21 (5×3), a Stjepan Herceg 13 (1×3) kod pobjednika, a Domagoj Mihoković 17 (2×3) i Robert Mihoković 13 (2×3) kod poraženih.

Mladost Đurđevac i Virka su odigrali uzbudljivu utakmicu u kojoj su domaći došli do druge pobjede, 88:82. Najraspoloženiji je u redovima pobjednika bio odlični Juraj Balaško (31, 3×3), a vrlo dobri su bili Vladimir Beljan (20), Antun Gregar-Hrženjak i Igor Odobašić (po 10). Kod Virovitičana je Damjan Pažin postigao 21 (1×3), Slaven Petrović je dodao 17 (2×3), Antonio Pavlović 16, Petar Fuis 13 (2×3), a Nikola Krstanović 11 (3×3) koševa.

Petar Zrinski je bio spretniji u susretu s Labradom, 80:74, a do pobjede su ih predvodili Roman Čimbur (2×3) i Marko Tomić sa po 25, dok je Luka Horvat dodao 13 koševa. Kod Zagrepčana je Pavao Bašić zabio 32 (5×3), a Goran Andabak 14 (1×3) koševa.

Nakon šest odigranih kola, samo je križevački Radnik neporažen. Vedi, Podravac i Međimurje imaju po jedan, a Varaždin dva poraza.