Nedjelja, 28. travnja 2024.

Košarkaški sjever: sigurne pobjede Križevčana i Virovaca, Đurđevčani slavili u Koprivnici

Tijekom prošlog vikenda odigrano je 11. kolo Druge košarkaške lige Sjever. Najuzbudljivije je bilo u Bjelovaru, dok su ostale utakmice završile uvjerljivim pobjedama favorita.

Podravac je gostovao u Vrbovcu protiv često neugodnog Petra Zrinskog. Unatoč prosječnoj igri, Virovci su razliku povećavali iz četvrtine u četvrtinu i došli do visoke pobjede rezultatom 95:58. Do još jedne uvjerljive pobjede bijelo-crvene je predvodio Stefan Zadravec (30, 2×3), vrlo dobar je bio Marin Vedriš (18, 2×3), a od ostalih igrača najveći doprinos pobjedi dali su Nikola Šestak (11) i Mateo Balatinec (9, 1×3). Kod domaćina je Roman Čimbur postigao 17 (3×3), Mateo Hunjak 12, a Marko Tomić 11 koševa.

Jednako lako je Radnik prošao gostovanje u Zagrebu protiv Labrade. S najviše koševa su u visokoj pobjedi (96:66) sudjelovali Ivan Svoboda 23 (3×3), Juraj Brkić 17, Tomislav Žulj 13, Mario Matoić 12 i Matija Kurpez s 10 (2×3) koševa. Kod Labrade je najraspoloženiji bio Pavao Bašić s 28 (6×3), Matej Capan je postigao 15, a Boris Petrović 11 koševa.

U županijskom dvoboju Koprivnice i Mladosti gosti iz Đurđevca su bili uspješniji, bilo je 85:63. Koprivničanci su vodili u prvoj četvrtini, ali je to bilo sve što su uspjeli učiniti. Najzaslužniji za četvrtu pobjedu Mladosti bili su Vladimir Beljan (21, 2×3), Igor Odobašić (16, 1×3) i Juraj Balaško (15). Kod domaćih su kakav-takav otpor pružali samo Marko Hrženjak (20, 1×3), Tadej Šenvald i Robert Mihoković (svaki po 13 koševa i 3×3).

Najuzbudljivije je bilo u Bjelovaru gdje su snage odmjerili Vedi i Međimurje. Uspješniji su bili gosti iz Čakovca i pobjedom sa 75:73 preskočili Bjelovarčane na tablici. Domagoj Kuzmić (2×3) i Mario Novak (3×3) su postigli po 16 i Petar Glumac 15 koševa kod gostiju, a Igor Jukić 18, Jan Zvonimir Vrdoljak 15 (1×3) i Luka Jurički 11 (1×3) kod domaćih.

Pomalo neočekivano, ali prilično uvjerljivo Ivančica je u gostima svladala Bjelovar sa 101:80, ponajviše zahvaljujući nevjerojatnoj šuterskoj večeri u kojoj su postigli čak 25 trica. Leonardo Matuza je postigao 33 koša uz rekordnih 10 trica, Filip Rožman 26 (6×3) i Martin Fištrek 16 (4×3). Kod Bjelovarčana je Mario Kelava postigao 27 (3×3), Bruno Vrinjanin (1×3) i Filip Tušek (2×3) po 18, a Ivan Perković 12 (3×3) koševa.

U utakmici Virka – Varaždin (95:120) postignut je rekordan broj koševa, čak 215. Kod pobjednika je najefikasniji bio mladi Filip Majdak s 34, Luka Štambuk je postigao 26 (4×3), Manuel Novak 21 (3×3), a Luka Prprović 11 (1×3) koševa. Kod Virovitičana Damjan Pažin imao je 31 (1×3), Antonio Pavlović 24, Petar Fuis 16 (2×3), a Toni Vučak 15 (5×3) koševa.

Nakon 11 odigranih kola, na vrhu ljestvice nema promjena, a drže ga križevački Radnik koji je bez poraza i virovski Podravac s jednim porazom.