Ponedjeljak, 29. travnja 2024.

KOŠARKAŠKI SJEVER Križevački Radnik i virovski Podravac usamljeni na vrhu prvenstvene ljestvice

U 10. kolu Druge košarkaške lige Sjever prošlog vikenda odigrano je svih šest prvenstvenih utakmica.

Iako je na početku utakmice izgledalo da će Virka pružiti veći otpor u Virju, Podravac je došao do visoke pobjede rezultatom 113:68. Samo prva četvrtina je prošla u koliko-toliko izjednačenoj igri, da bi se bijelo-crveni predvođeni Stefanom Zadravcem (32, 1×3) i Karlom Molnarom (24 i čak 8×3) potpuno raspucali u drugoj i trećoj četvrtini postigavši u tom razdoblju čak 68 koševa. Osim njih dvojice, kod Virovaca su zapažene uloge imali Antonio Šoš (15, 1×3), Nikola Šestak (14) i Martin Vedriš (12, 1×3). Kod Virovitičana je najistaknutiji akter bio Antonio Pavlović (27), dok je Damjan Pažin postigao 12 koševa.

U derbiju ovog kola Radnik je dosta lako dobio Vedi s 93:71. Odluka je pala već u prvoj četvrtini koju su domaći dobili 31:14. Kod Križevčana je čak šest igrača postiglo dvoznamenkasti broj koševa: Juraj Brkić 18 (2×3), Ivan Svoboda 17 (5×3), Filip Šašek i Dorian Ribarić (3×3) po 11, a Tomislav Žulj i Roko Bolčić po 10. Kod Bjelovarčana je Igor Jukić postigao 20 (4×3), Luka Jurički 14 (1×3), Jan Zvonimir Vrdoljak 12 (2×3), a Mario Rajšić 11 koševa.

Mladost je u prvom poluvremenu imala 17 koševa prednosti, ali joj ni to nije bilo dovoljno da protiv Bjelovara osvoji oba boda. Iskusni gosti iz Bjelovara došli su u Đurđevcu do vrijedne pobjede s 85:75. Petorka Đurđevčana – Igor Odobašić (21, 4×3), Zoran Jančijev (15, 1×3), Vladimir Beljan (14), Juraj Balaško (13) i Andrija Cestar (12, 4×3) postigla je sve koševe, dok se igrači s klupe nisu upisali u strijelce. Bjelovarčanima je za pobjedu bila dovoljna raspoložena trojka – Filip Tušek (30, 1×3), Bruno Vrinjanin (1×3) i Ivan Stjepanović (4×3) po 22 koša.

Na gostovanju u Čakovcu Koprivnica je upisala još jedan uvjerljiv poraz sa 111:54. Mladi Nikola Hren (33, 2×3) bio je najefikasniji kod Međimuraca, Mislav Kranjčec (6×3) i Petar Glumac (2×3) su dodali po 20, a Domagoj Kuzmić 13 (2×3) koševa. Kod gostiju su samo braća Robert (3×3) i Domagoj Mihoković s po 18 koševa pružali kakav-takav otpor.

Varaždin je lako pobijedio Labradu sa 101:64. Mladi Filip Majdak je postigao 33, Luka Štambuk 17 (3×3), Sven Olah 15 (1×3) i Luka Čevra 10 (1×3) koševa kod Varaždinaca, a Pavao Bašić 17 (5×3), Dominik Crnošija 16 (3×3) i Goran Andabak 10 (2×3) koševa kod Zagrepčana.

Ivančica je bila bolja od Petra Zrinskog s 82:69. Više je bilo raspoloženih igrača kod Ivančana – Filip Rožman 22 (4×3), Martin Fištrek (3×3) i Leonardo Matuza (3×3) po 13 koševa, a samo Roman Čimbur (38, 5×3) kod Vrbovčana.

Poslije 10 odigranih kola, na ljestvici košarkaškog sjevera su se odvojili križevački Radnik, koji je još uvijek bez poraza, i virovski Podravac, koji je jedini poraz doživio u međusobnom ogledu u Križevcima.