Petak, 26. travnja 2024.

Križevački KTC slavio u Vidovcu, pobjeda Čakovca, poraz Preloga

Križevčani su vodeći na ljestvici s 9 bodova, a u sljedećem kolu gostuju u Prelogu.

Rukometaši križevačkog KTC-a uknjižili su novu pobjedu u prvenstvu 1. HRL sjever. U subotu su slavili u Vidovcu u srazu s tradicionalno neugodnim domaćinom, izvještava Prigorski.hr.

KTC je u prvom dijelu zaostajao četiri pogotka, ali je sve nadoknadio u nastavku utakmice. U 35. minuti križevačka je momčad izjednačila preko Mirosavljevića na 18:18, a minutu kasnije Ezgeta donosi prednost postavi trenera Sokača, 18:19. u 41. minuti na semaforu piše 20:23.

Vidovčanima nije pomogla niti igračka prednost za povratak u utakmicu kada su na dvominutni prisilnu “pauzu” morali jedan za drugim Harča i Ezgeta. Zapucali su i sedmerac. Postigli su, doduše, pogodak za zaostatak 21:23, ali im igrači KTC-a više od toga nisu dopustili. U 46. minuti Marković zabija za četiri pogotka viška, 21:25.

Domaćini su se uspjeli još pokoji puta primaknuti na tri pogotka minusa, ali su začas vraćeni u normalne vode jer je postava KTC-a kudikamo jača i s vrsnijim znalcima. Kada je trebalo zabijao je Ezgeta ili Mirosavljević ili Tandara, obrana je učinila ono što je trebalo i u završnici nije bilo nikakvih poteškoća. KTC je, naime, vodio i pet razlike. Čvrsta, tvrda utakmica s dosta isključenja. Vidovec 14, KTC 14 minuta. Vidovčani su iskoristili 3 od 5 sedmeraca, KTC je imao samo jedan i taj je u pogodak pretvorio Perajica.

KTC: Šutalo, Marković 4, Vinković, Mušlek, Martinčić, Harča, Perajica 5, Mirosavljević 7, Maričić 3, Martinović, Ezgeta 8, Tandara 5, Masnec, Mršić. Trener je Dalibor Sokač.

Kod Vidovca je prednjačio Melnjak s 8 pogodaka. Križevčani su vodeći na ljestvici s 9 bodova, a u sljedećem kolu gostuju u Prelogu.